Turistik Vize Soru Cevap

Soru: Bulgaristan vize başvurumu şahıs olarak yapabilir miyim?

Cevap: Bulgaristan Konsolosluğu'nun 1 Ocak 2015 itibari ile aldığı karar doğrultusunda şahsi başvuru yapılamayacağı, başvuruların Akredite acentalar aracılığı ile kabul edeceğini açıklamıştır.


Soru: Akredite Acenta ne demek?

Cevap:Konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş, adınıza işlemlerinizi gerçekleştirmek üzere yetki belgesi olan aracı kurumdur.


Soru: Rezervasyon Yaptırdığım Otelde Kalmak Zorunda mıyım?

Cevap:Bulgaristan için rezervasyon yaptırmış olduğunuz hotelde kalma zorunluluğunuz yoktur.


Soru: Acenta Olarak Adımıza Rezervasyon Yaptırabiliyor musunuz?

Cevap:Evet, hotel rezervasyonu konusunda acentamızdan bilgi ve destek alabilirsiniz.


Soru: Bulgaristan’da hiç kalamayacağım, günü birlik giriş çıkış yapacağım, yine de rezervasyon yaptırmam gerekli midir?

Cevap:Günübirlik Bulgaristan’a giriş-çıkış yapacak bile olsanız, eğer bir davetiyeniz yok ise, bir otel rezervasyonu ile başvuru yapmak durumundasınız. Kalacak yer beyan eden belgeniz olmadan vize işlem başvurunuz kabul edilmemektedir.


Soru: Bulgaristan Vizesi Almak Zor mu?

Cevap:Bulgaristan vizesi almak, Bulgaristan vize koşullarını eksiksiz olarak yerine getirilme koşuluyla alınması zor bir vize değildir. Türkiye vatandaşları Bulgaristan Konsolosluğunun belirlemiş olduğu evrakları eksiksiz olarak organize ederek Bulgaristan vizelerini alabilirler. 


Soru: Bulgaristan’a Vize Var mı?

Cevap:Bulgaristan ile Türkiye devleti arasında vize uygulaması mevcuttur. Türkiye vatandaşları Bulgaristan seyahatleri öncesi Bulgaristan Türkiye temsilciliklerinden Bulgaristan vizesini almaları gerekmektedir.


Soru: Bulgaristan Turistik Vize Süresi Ne Kadar?

Cevap:Bulgaristan turistik vize süresi vize işlemleri için yaptırılacak olan otel rezervasyonlarınıza göre verilmektedir. Bulgaristan vize sürenizin aşılması halinde para cezası uygulaması ile karşılaşabilirisiniz. 


Soru: Bulgaristan Vizesi Ücreti?

Cevap:Bulgaristan turistik vize ücreti gerçekleştirilecek olan Bulgaristan seyahati türüne göre değişmektedir. Bulgaristan seyahati süresi Bulgaristan turistik vize fiyatlarını belirginleştirirken yine aynı şekilde Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan vize ücretlendirmelerini farklılaştırmaktadır.


Soru: Bulgaristan Vizesi Schengen mi?

Cevap:Bulgaristan devleti Avrupa Birliği ülkesi ancak Schengen gurubu ülkesi değildir. Vatandaşlarımız Bulgaristan vizesinin Schengen vizesi olmadığını göz önünde bulundurmaları yarar sağlayacaktır. 


Soru: Bulgaristan Vizesi İle Schengen Ülkelerine Geçiş Var mı?

Cevap:Bulgar vizesi ile Schengen ülkelerine geçiş yoktur. Ancak geçerli bir Schengen vizesi ile Bulgaristan'a ise girilebilir.


Soru: Yeşil Pasaportlular İçin Bulgaristan Vizesi

Cevap:Yeşil pasaportu bulunan vatandaşlarımız Bulgaristan'a vizesiz giriş yapabileceklerdir. Yeşil pasaportu bulunan Türk vatandaşları 90 güne kadar vizesiz Bulgaristan'a girebilirler.


Soru: Acil Bulgaristan Turistik Vizesi başvurumuz kaç günde sonuçlanır?

Cevap:Bulgaristan Konsolosluğu’nun verdiği vize çeşitleri arasında acil Turistik Vizesi yoktur. Bulgaristan Turistik Vizesi başvurunuzun 5 iş günü zarfında sonuçlanması beklenir.


Soru: Bulgar Turistik Vizesi uzun süreli çok girişli alınabilir mi?
Cevap:Bulgaristan Turistik Vizesi tek girişli olarak hotelde kalacağınızı beyan ettiğiniz gün üzerinden en fazla 15 günlük bir vize türüdür. Bunun istisnası 60 – 90 güne kadar çıkabilen Bulgaristan Sağlık Turları vizesidir. Bunun için Bulgaristan Turistik Vize başvurusu yapan kişi Bulgaristan’ daki Sağlık Turuna katılacağı sanatoryum doktorundan imzalı davet mektubunu ibraz etmelidir. Bakınız: BG Resmi Ziyaret Vizesi.


Adres: Adnan Saygun Cd. Kültür Mh. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/İSTANBUL

Bulgaristan vize işlemleri için ayrıntılı bilgi telefon: (0212) 963 50 14 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın