Ticari Vize

  • Anasayfa
  • Vize
  • Ticari Vize

Bulgaristan Ticari Vizesi İşlemleri Hakkında

Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan’ a iş görüşmesi, toplantı, fuar ve müşteri ziyareti amacı ile seyahat edecek TC vatandaşlarını kapsamakta olan bir Bulgaristan vize kategorisidir.

Bulgaristan ticari vize işlemlerini, Bulgaristan turistik vize uygulamalarından farklı kılan uygulama ise Bulgaristan ticari vize başvuruları için davetiye belgesinin evraklar arasında bulunma zorunluluğudur.

Bulgaristan ticari vize işlemleri için Bulgaristan şirketinden alınacak davetiye belgesi, Bulgaristan ticari vize işlemleri için en önemli evraktır. Ticari davetiye belgesini olmayan kişiler Bulgaristan ticari vize başvurularında bulunmayacaklardır.

Bulgaristan ticari vize işlemleri için Bulgaristan’ da ticari bir faaliyet yürütülecek partnerleriniz tarafından hazırlanması gereken davetiye belgesinin Bulgaristan yabancılar şube onayından geçmesi zorunludur.

Bulgaristan ticari vizeleri, Bulgaristan yabancılar şube onaylı davetiye belgelerin evraklar arasında bulunma koşulu ile başvuru sahibine 6 aylık çok girişli veya 1 yıllık çok girişli Bulgaristan ticari vize olarak onaylanacaktır.

Bulgaristan ticari vize işlemleri başvuru yapılan tarihten itibaren maksimum 5 ila 7 iş günün de sonuçlanmaktadır.

Bulgaristan ticari vize işlemleri için başvuru yapılacak ideal süre 15 gündür.

Bulgaristan ticari vize işlemleri sırasın da dikkat edilmesi gereken hususlar

Bulgaristan ticari vize sadece Bulgaristan’ da yürütülecek ticari faaliyetler için geçerlidir.

Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan da iş görüşmesi yapabilir, toplantıya katılabilir, müşteri ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan’ da yıl içerisinde maksimum 90 gün kalabilir, 90 günden önce ülkeyi terk etmiş olmalısınız.

Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan’ da yatırım veya gayrimenkul alım satılımı yapılamaz.

Bulgaristan ticari vize işlemleri için Bulgaristan’ da hazırlanacak davetiye belgesinin yabancılar şube onayından geçmesi zorunludur. Yabancılar şube onayı olmayan davetiye ile Bulgaristan ticari vize alınamaz.

Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan yabacılar şube onaylı davetiye belgesinin sunulması koşulu ile başvuru sahibine multiple (çok girişli) Bulgaristan ticari vize veya multiple çok girişli Bulgaristan ticari vize olarak ibraz edilecektir.

Alınacak olan Bulgaristan ticari vize bir Schengen vizesi değildir. Bulgaristan ticari vize ile Schengen bölgelerine seyahat edilemez.

Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşı kimseler Bulgaristan’ a bu vizeleri ile seyahat edebilirler.

Bulgaristan ticari vize işlemleri için uluslararası seyahat sağlık sigortası başvuru evrakları arasında bulunması mecburidir. en az 30.000 € teminatlı uluslararası geçerlilikte ki Seyahat Sağlık Sigortası orijinal poliçe olarak başvuru sırasında evraklar arasında bulunmalı, seyahat edecek kişinin seyahat süresine göre hazırlanmalı ve kişinin Bulgaristan seyahati süresince pasaportu arasında bulunmalıdır.Bulgaristan sınır görevlileri ülkeye giriş yapan yabancıların konaklama (hotel confirmation) ve seyahat sağlık sigortalarını kontrol edecektir.

Bulgaristan ticari vize nasıl alınır?

Bulgaristan ticari vize 2 farklı şekilde yapılacak başvuru ile alınabilecektir.Bulgaristan ticari vize başvuruları için Bulgaristan konsolosluklarına başvuru yapma zorunluluğu bulunmazken, Bulgaristan vize başvuru merkezlerine başvurularınızı gerçekleştirerek de Bulgaristan ticari vizelerinizi edinebilirsiniz.

Suriye vatandaşları nasıl Bulgaristan vizesi alır?

Türkiye de ikamet etmekte olan Suriye vatandaşları, geçerli TC oturum izinler olmaları halinde Bulgaristan ticari vize başvurularını Bulgaristan Türkiye temsilciliklerine veya Bulgaristan vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere başvuru yaparak alabileceklerdir. Bulgaristan ticari vize başvurularını gerçekleştirmiş Suriye vatandaşı kişileri konsolosluk gerek görmesi halinde şahsen görüşmeye çağırabilecektir. TC ikamet izni olmayan Suriye vatandaşları Bulgaristan ticari vize başvurularında bulunabilmeleri istisnai durumlar dışında mümkün değildir.

Yükleniyor...
Bizi Arayın