Bulgaristan Ticari Vize

Bulgaristan Ticari Vize İşlemleri Hakkında

Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan’ a iş görüşmesi, toplantı, fuar ve müşteri ziyareti amacı ile seyahat edecek vatandaşların başvurabildiği bir vize kategorisidir.

Bulgaristan ticari vize işlemlerini, Bulgaristan turistik vize uygulamalarından farklı kılan Bulgaristan ticari vize başvuruları için davetiye belgesinin evraklar arasında bulunma zorunluluğudur.

Ticari vize işlemleri için Bulgaristan şirketinden alınacak davetiye belgesi, en önemli evraktır. Ticari davetiye belgesini olmayan kişiler Bulgaristan ticari vize başvurularında bulunmayacaklardır.

Vize işlemleri için Bulgaristan’ da ticari faaliyette bulunacağınız partnerleriniz tarafından hazırlanması gereken davetiye belgesinin Bulgaristan yabancılar şube onayından geçmesi zorunludur.

Ticari vize, yabancılar şube onaylı davetiye belgesinin evraklar arasında bulunma koşulu ile başvuru sahibine 6 aylık çok girişli veya 1 yıllık çok girişli olarak verilebilir.

Vize işlemleri başvuru yapılan tarihten itibaren maksimum 5 ila 7 iş günün de sonuçlanmaktadır. Başvurunuzu 15 gün önceden tamamlamanızı tavsiye ederiz.

Bulgaristan Ticari Vize İçin Gerekli Evraklar

bulgaristan ticari vizesi

UYARI!

Lütfen başvuru için sunulan evrakların güncel tarihli olmasına özen gösteriniz.

 • Ticari Davetiye: Aldığınız davetiye Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı olmalıdır.
 • Uzun süreli ticari vize talep etmek için; Davetiye aldığınız Bulgaristan şirketi ile ilişkileri gösteren fatura, gümrük beyannamesi, sözleşme veya anlaşma evrakları da başvuru evraklarıyla birlikte sunulmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi (Şirketin antetli kağıdına, konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içermeli, kaşeli ve imzalı olmalıdır.)
 • 2 Adet Biometrik Fotoğraf
 • İkametgah Belgesi
 • Nüfus Cüzdan Fotokopisi
 • Şirket Evrakları (Vergi levhası, faaliyet belgesi, ticaret sicil gazetesi, şirket imza sirküleri ve şirket banka hesap cüzdanı fotokopisi (en az 5000 TL bakiyesi olmalı, kaşeli ve imzalı)
 • Pasaport (En az 1 yıl geçerliliği olmalıdır.)
 • SGK Hizmet Dökümü (Son 3 aya ait olmalıdır.)
 • İşe Giriş Bildirgesi
 • Maaş Bordrosu (Son 3 aya ait olmalıdır.)
 • Başvuru sahibi sözleşmeli çalışan ise noter onaylı iş sözleşmesinin orijinali gereklidir.

Bulgaristan ticari vize için hazırlanması gereken evrakların güncel tarihli olması gerekir. Konsolosluğa sunulan evraklar titiz bir şekilde hazırlanmalı ve eksiksiz bir şekilde beyan edilmelidir. Sunulması gerekli olan evraklarda eksiklik, yanlışlık ya da hata olması durumunda başvurunuz olumsuz sonuçlanabilir. Euroasia GVS ile ticari vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde tamamlamak için iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Başvurunuz için şahsen bulunma zorunluluğunuz yoktur. Sizden talep edilen evrakları kargo ile ofisimize gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz evrakların kontrollerini tamamladıktan sonra başvuru sürecinizi hızlandırmaktayız. Süreç boyunca işleminizi takip etmekte, başvurunuz sonuçlandığında ise sizlere haber vermekteyiz. Ticari vize ile ilgili sorularınızı bize bg@eagvs.com adresinden ya da iletişim numaralarımızı arayarak sorabilirsiniz.

Bulgaristan ticari vize işlemleri sırasın da dikkat edilmesi gereken hususlar

 • Ticari vize sadece Bulgaristan’ da yürütülecek ticari faaliyetler için geçerlidir.
 • Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan da iş görüşmesi yapabilir, toplantıya katılabilir, müşteri ziyaretlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan’ da yıl içerisinde maksimum 90 gün kalabilir, 90 günden önce ülkeyi terk etmiş olmalısınız.
 • Bulgaristan ticari vize ile Bulgaristan’ da yatırım veya gayrimenkul alım satılımı yapılamaz.
 • Ticari vize işlemleri için Bulgaristan’ da hazırlanacak davetiye belgesinin yabancılar şube onayından geçmesi zorunludur. Yabancılar şube onayı olmayan davetiye ile Bulgaristan ticari vize alınamaz.
 • Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan yabacılar şube onaylı davetiye belgesinin sunulması koşulu ile başvuru sahibine multiple (çok girişli) Bulgaristan ticari vize veya multiple çok girişli Bulgaristan ticari vize olarak ibraz edilecektir.
 • Alınacak olan vize bir Schengen vizesi değildir. Bulgaristan ticari vize ile Schengen bölgelerine seyahat edilemez.
 • Pasaportunda geçerli Schengen vizesi bulunan T.C vatandaşı kimseler Bulgaristan’ a bu vizeleri ile seyahat edebilirler.
 • Bulgaristan ticari vize işlemleri için uluslararası seyahat sağlık sigortası başvuru evrakları arasında bulunması mecburidir. en az 30.000 € teminatlı uluslararası geçerlilikte ki Seyahat Sağlık Sigortası orijinal poliçe olarak başvuru sırasında evraklar arasında bulunmalı, seyahat edecek kişinin seyahat süresine göre hazırlanmalı ve kişinin Bulgaristan seyahati süresince pasaportu arasında bulunmalıdır.Bulgaristan sınır görevlileri ülkeye giriş yapan yabancıların konaklama (hotel confirmation) ve seyahat sağlık sigortalarını kontrol edecektir.

Bulgaristan Ticari Vize Nasıl Alınır?

Ticari vize 2 farklı şekilde yapılacak başvuru ile alınabilir. Bulgaristan ticari vize başvuruları için Bulgaristan konsolosluklarına başvuru yapma zorunluluğu bulunmazken, aracı kurumlar vasıtasıyla da başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Başvurularınız için gerekli evrakları hazırladıktan sonra ofis adresimize kargo ile gönderebilirsiniz. Başvuru için şahsen bulunma zorunluluğunuz yoktur. Kişislel evraklarınızı hazırlayıp göndermeniz halinde zorunlu seyahat sağlık sigortanızı ve ulaşım, konaklama rezervasyonlarınızı Euroasia GVS olarak tamamlamaktayız. Ticari vize başvurusu için,

 • Seyahat amacınız ticari nitelikli olacaksa hazırlıklarınızı da ticari vize kategorisine uygun olarak tamamlamalısınız.
 • Ticari vize seyahat detaylarınızdan temsilcilerimize bahsetmeniz halinde gferekli evrakalrı ve başvuru sürecini sizlere anlatmaktadır.
 • Ticari vize başvuruları için davetiye sunmanız önemlidir. Bu davetiye Bulgaristan'da Yabancılar Şubesi onaylı olmalıdır.
 • Gerekli evraklar hakkında detaylı bilgi aldıktan sonra hazırladığınız dosyanızı ofis adresimize kargo ile ulaştırabilirsiniz. Şahsen teslim etmenize gerek yoktur.
 • Temsilcilerimiz evraklarınızı inceleyerek sizlere geri dönüş sağlamaktadır. 
 • Gerekli tüm hazırlıklar tarafımızca tamamlandıktan sonra başvurunuzu konuştuğumuz tarihler arasında yapıyor ve sonuçlanana kadar da takipçisi oluyoruz.
 • Başvurunuz sonuçlandığında çıkan pasaportunuzu ikamet ettiğiniz şehre kargo ile ulaştırıyoruz.

Başvurunuz ile ilgili sormak istediğiniz özel durumlar için mesai saatleri içinde Bulgaristan departman temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. Bizlere seyahat detaylarınızdan bahsetmeniz durumunda başvunuz için gereken desteği vermeye hazırız. Bulgaristan vizesi hakkında daha detaylı bilgi için tıklayınız.

Suriye Vatandaşları Nasıl Bulgaristan Vizesi Alır?

Türkiye de ikamet etmekte olan Suriye vatandaşları, geçerli TC oturum izinler olmaları halinde ticari vize başvurularını Bulgaristan Türkiye temsilciliklerine veya Bulgaristan vize işlemleri üzerine çalışmalar yürüten temsilciliklere başvuru yaparak alabileceklerdir. Bulgaristan ticari vize başvurusunda bulunan Suriye vatandaşlarını konsolosluk birimi gerek görmesi halinde şahsen görüşmeye çağırabilecektir. TC ikamet izni olmayan Suriye vatandaşlarının Bulgaristan ticari vize başvurularında bulunabilmeleri istisnai durumlar dışında mümkün değildir.

Türkiye'de oturum izni olan yabancı uyruklu vatandaşlar, oturum kartlarını ibraz etmek suretiyle vize başvurusunda bulunabilir. Sayılan evraklara ek olarak oturum kartlarını gerekli belgelerin arasına eklemek zorunludur. Oturum kartı beyan edildiğinde prosedürler aynı şekilde işlemektedir. Ancak yabancı asıllı vatandaşların vize başvuruları öngörülen süreden daha geç bir sürede sonuçlanabilir. Dolayısıyla başvuru yapılırken süreler göz önüne alınmalıdır.

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın