İzmir

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İzmir Vize İşlemleri

Bulgaristan vize işlemleri için İzmir ve çevre il/ilçelerden başvurunuzu Euroasia GVS ile rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Kısa süreli vize başvuruları için kişisel evraklarınızı hazırlayıp kargo ile ofis adresimize ulaştırmanız halinde başvuru işlemlerinizi başlatmaktayız. Başvuru evrakları hakkında detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi arayarak Bulgaristan vize departmanımızla telefonda görüşebilirsiniz.

Bulgaristan vize başvurularınızı konsolosluk biriminin istediği usulde tamamlayarak sizleri süreç hakkında bilgilendirmekteyiz. Kısa süreli vize başvurularınız yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Vize başvuru sorgulama işlemlerinizi yapıp işleminiz sonlandığında sizleri sonuç hakkında bilgilendiriyor ve pasaportunuzu bulunduğunuz yere posta ile gönderiyoruz.

Bulgaristan vizesi hakkında detaylı bilgi almak için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Bulgaristan vizesi nasıl alınır, Bulgaristan Schengen mi, Bulgaristan’a vizesiz gidilir mi gibi sorularınıza sayfalarımızı inceleyerek yanıt bulabilirsiniz. 

Bulgaristan Vize İşlemleri İzmir

Başvurularınızı İzmir ve yakın ilçelerden vize servisimiz aracılığıyla başlatabilirsiniz. Bulgaristan kısa süreli vize başvuruları için parmak izi prosedürü yoktur. Yani başvuru yapılacak konsolosluk birimine şahsen gidip parmak izi vb. işlemleri yerine getirmeniz gerekmez. Dolayısıyla başvurunuzu bulunduğunuz yerden sadece vize servisimize telefon ederek yürütebilirsiniz. Euroasia GVS olarak sizlere rahat ve konforlu bir vize hizmeti sunmak adına çalışmaktayız. Zor ve sıkıntılı vize başvuru sürecini yaşamadan hızlı ve kolay bir şekilde başvurunuzu tamamlamak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşınız.

Başvurunuz için sunmanız gereken belgelerin eksiksiz ve hatasız olması gerekir. Aksi halde başvuru değerlendirme sürecinde olumsuz durumlarla karşılaşabilirsiniz. Bulgaristan vize yetkililerimiz başvurunuz için gereken özeni göstermekte ve evraklarınızı konsolosluk biriminin istediği düzene göre sunmaktadır.

Seyahatinizin amacına göre doldurmanız gereken Bulgaristan vize başvuru formunu doğru bilgilerle doldurmalısınız. Başvuru formu, seyahat edecek kişiyi tanıtan en önemli vize evraklarından biridir. Başvuru yapılacak konsolosluk birimine gerekli evraklarla birlikte mutlaka form da sunulmalıdır. Başvuru sahibi hangi yaşta olursa olsun hatta yaşına girmemiş bile olsa bir adet form doldurmalı ve gerekli yerleri mutlaka imzalamalıdır. İmza atamayan küçüklerin formunu ise anne ya da babası/veli/vasi imzalamalıdır.

Başvuru formuna yazılan iletişim bilgilerinin güncel ve doğru olması gerekir. Başvuru değerlendirme sürecinden konsolosluk biriminin kişilere evraklarıyla ilgili konularda ulaşması gerekebilir. Böyle bir durumda yetkililerimizi haberdar etmeyi unutmayınız.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Evrakların tam ve doğru olarak sunulması sonrasında Bulgaristan kısa süreli vize başvurularınız yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Ancak bu süreler kesinlik taşımaz. Başvuru yapılan konsolosluk biriminin yoğunluklarına göre, vize türüne göre ve sunulan evraklara göre başvuru değerlendirme aşamanız beklediğinizden kısa ya da uzun olabilir. Dolayısıyla seyahatinizi gerçekleştirmeyi düşündüğünüz tarihten en az 15 gün öncesinde yetkililerimize ulaşarak başvuru işlemlerinizi başlatmanızı tavsiye ediyoruz.

Yabancı pasaportlarla yapılan başvurular öngörülen süreden daha uzun bir zamanda sonuçlanabilir. Yabancı pasaporta sahip olan vatandaşların bu bilgi dahilinde işlemlerini başlatması önerilir.

Yapılan başvuruların değerlendirilmesi ve sonuçlandırılmasında yetki sadece ilgili konsolosluk birimindedir. Vize servisimiz başvuru değerlendirme aşamasına müdahale edemez. Vize başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlandığında sizleri bilgilendiriyoruz. Başvurunuz ret cevabı almışsa ödemiş olduğunuz vize ücreti tarafınıza iade edilememektedir. Tekrar başvuru yapma hakkınız vardır. Ancak yeniden yapılan başvurular için baştan yeni bir dosya hazırlanması gerekir. Aynı başvuru dosyanızla tekrar işlem yapmanız yine sizi olumsuz sonuca götürecektir.

devamını oku

Telefon/Faks

+90 232 335 04 25

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 8:30 - 18:00
Cumartesi: 10:00-14:00

Eposta

izmir@eagvs.com
Bizi Arayın