Bulgaristan Vizesi

  • Anasayfa
  • Bulgaristan Vizesi

Bulgaristan vizesi, başvuru sahibinin Bulgaristan’a seyahat etmesini sağlayan giriş iznidir. Bulgaristan Konsolosluğundan alınan Bulgar vizesi ile ülkeye giriş hakkı kazanılır. Vize başvurusu yapabilmek için kişinin önce seyahat amacını netleştirmesi gerekir. Bu amaç doğrultusunda hazırlamış olduğu evrakları konsolosluk birimine sunarak başvurusunu tamamlamış olur. Ancak evraklar hazırlanırken hazırlık süreci iyi planlanmalıdır. Hazırlık süreci, gerekli evraklar hakkında bilgi sahibi olunması, evrakların temin edilmesi ve en önemlisi başvuru zamanının iyi belirlenmesi kapsar.

Bulgaristan vizesi başvuruları için Euroasia Global Visa Services’den danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Seyahat için tercih ettiğiniz vize kategorisine ait başvuru prosedürünü ve gerekli evrakları temsilcilerimizden öğrenebilirsiniz. Bizlere ulaşmanız halinde başvuracağınız vize kategorisi ile ilgili güncel evrak listesi ve vize ücretini e-posta adresinize gönderiyoruz. Sizlere gönderilen bilgi mailini inceleyerek aklınıza takılan yerleri temsilcilerimize sorabilirsiniz. bg@eagvs.com adresinden de sorularınızı bize ulaştırabilirsiniz.

bulgaristan vizesi başvurusu

Bulgaristan Vizesi Başvuru İşlemleri

Seyahat planlamalarınızı yapmadan önce Bulgaristan vizesine nasıl başvurulduğu konusunda yeterli bilginiz olması gerekir. Euroasia GVS olarak başvuru sürecinizin başından sonuna kadar sizlere destek vermekteyiz. Bulgaristan vizeleri kısa süreli ve uzun süreli olmak üzere 2 kategoriden oluşur. Kısa süreli vizeler c vize kapsamında kişiye en fazla 90 gün konaklama imkanı verir. Uzun süreli vizeler ise d vize kapsamında kişiye 90 günden uzun konaklama hakkı verir. Başvuru sahibi seyahatini ne amaçla yapacaksa ona uygun vize kategorisinden başvuru yapmalıdır.

Seyahatinizin amacına göre turistik, iş gezisi, şoför, transit, aile ve arkadaş ziyareti vize kategorilerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Bunların yanı sıra bilimsel araştırma, sportif, kültürel etkinlikler ile tıbbi tedavi kapsamında da kısa süreli vize talebinde bulunulabilir. Vize başvuru işlemleri için konsolosluğa sunulması gereken evraklardan sitemizde detaylı olarak bahsedilmiştir. Evrak hakkında gerekli içerikleri okuduktan sonra sorularınızı çağrı merkezlerimizi arayarak temsilcilerimize sorabilirsiniz.

Geçerli Schengen vizesi ile Bulgaristan’a giriş yapılabildiğini hatırlatalım. Ancak Schengen vize ile Bulgaristan’a giriş yaparken vizenin başlangıç ve bitiş tarihlerine dikkat edilmelidir.

Bulgaristan vizesi başvurusu için;

  1. Seyahat etmek istediğiniz amaç doğrultusunda hangi vize türüne başvurmanız gerektiğine karar verin. Bunun için vize türleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
  2. Vize türünüze karar verdikten sonra tercih ettiğiniz kategoriye uygun olarak temsilcilerimizden vize evrakları talep edin.
  3. Talebinizle birlikte e-posta adresinize gerekli evraklar ve vize ücret bilgisi gönderilecektir. İnceledikten sonra aklınıza takılan soruları temsilcilerimizle paylaşmaktan çekinmeyin.
  4. Başvurunuz için hazırladığınız dosyanızı ofis adresimize şahsen ulaştırabileceğiniz gibi kargo ile de gönderebilirsiniz. Sunmanız gereken evraklardan ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızı, zorunlu seyahat sağlık sigortanızı talep etmeniz halinde sizler adına tamamlamaktayız.
  5. Dosyanız elimize ulaştığında kontrollerini tamamlayıp sizlere bilgi veriyoruz. Eğer herhangi bir eksiklik yoksa başvurunuzu tamamlıyoruz.
  6. İşlem süreci boyunca desteğe ihtiyaç duyduğunuz her an mesai saatleri içinde temsilcilerimize ulaşabilirsiniz. İşleminizi takip ederek sonuçlandığında sizleri haberdar ediyoruz.
  7. Çıkan pasaportunuzu ister ofisimizden teslim alın isterseniz de kargo ile ikamet adresinize gönderelim.

Bulgaristan Vizesi Ücreti

bulgaristan vize ücreti

Bulgaristan seyahatinizi gerçekleştirmek için yerine getirmeniz gereken vize koşulları içinde ödenmesi gereken vize ücreti de bulunmaktadır. Vize ücretleri başvuruyu Euroasia GVS ile yapmanız durumunda servis ve hizmet bedellerini de kapsar. Konsolosluk vize harç bedeli ise başvurunuzu ne şekilde yaparsanız yapın ödemeniz gereken tutardır.

Bulgaristan vizesi ücreti başvuru türüne göre değişiklik gösterir. Kısa süreli yapılan seyahatler için başvurulan c vize ücreti ile uzun süreli seyahatler için başvuru yapılan d vizesi ücreti birbirinden farklıdır. Dolayısıyla vize türünüze karar verdikten sonra ödemeniz gereken vize ücret bilgisini temsilcilerimizden talep edebilirsiniz. Bunun için çağrı merkezlerimizi arayabilir başvurunuz için gerekli evraklarla birlikte ödemeniz gereken vize ücreti hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Bulgaristan Schengen ülkeleri arasında olmadığı için vize ücret tablosu da Schengen ülkelerinden farklıdır.

Bulgaristan vizesi için konsolosluk birimleri, 12 yaşından küçük çocuklardan vize harcı talep etmemektedir. Ancak bu, çocuklar için başvuru dosyası hazırlanmayacağı anlamına gelmez. Vize ücreti talep edilmese de yaşına bakılmaksızın her başvuru sahibinin bir tane başvuru dosyası olmalıdır.

Konsolosluk vize harcı Bulgaristan Büyükelçiliği tarafından belirlenmektedir. Yapılan başvuruların değerlendirilmeye alınması için konsolosluk vize ücretinin mutlaka ilgili bankaya ödenmesi gerekir. Konsolosluk birimleri anlaşmalı olduğu banka aracılığıyla vize başvuru ücretlerini kabul eder. İstanbul Başkonsolosluğu Garanti Bankası aracılığıyla, Edirne Başkonsolosluğu İş Bankası aracılığıyla, Ankara Büyükelçiliği ve Bursa Konsolosluğu da yine Garanti Bankası aracılığıyla vize ücretlerini kabul etmektedir. Başvuru evraklarınızın arasında mutlaka vize ücretini yatırdığınıza dair dekont bulunmalıdır.

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alırım?

Bulgaristan tarih ve kültürel anlamda sınır komşularımız arasında bize en yakın özellikleri taşıyan ülkelerin başında gelmektedir. Her dönem turizmin gözdeleri arasında olan Bulgaristan, vize isteğinde bulunan ziyaretçilerine Bulgar vizesi vermek için bazı şartlar aramaktadır.
Bulgaristan vizesi alarak, Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen turistler bu belirtilen şartları tamamladıktan sonra istedikleri türde Bulgar vizesi isteğinde bulunabilirler. Ancak Bulgaristan vizesi için istenilen bu şartlar eksiksiz yerine getirildiği takdirde Bulgaristan’a vize alma işlemi tamamlanabilir.

Bulgaristan’a vize almak konusunda Bulgaristan Konsolosluğu ile işbirliği sağlayarak yetkili vize merkezi durumunda olan kurumumuz Bulgaristan’a vize isteğinde bulunan herkesin istedikleri Bulgar vizesi türüne göre belirlenen tüm şartları doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde bulgaristanvize.net ile Bulgaristan vizesi almak çok daha hızlı sonuç vermektedir.

Yetkili makamlar tarafından seçilmiş ülkeler arasında yapılan özel anlaşmalar sayesinde turist sayısında gözle görülür bir artış sağlayan Bulgaristan belirlemiş olduğu yetkili vize merkezi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan her dönem kış ve yaz turizmine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla dikkatleri üzerine çekerken, Türkiye’ye olan yakınlığı ile de sınır komşusu ziyaretçilerine bu açıdan ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Bulgaristan özellikle kış turizmine yaptığı ekonomik yatırımlarla Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında tercih sebebi olmaya başlamıştır. Son dönemlerde kış turizmine bağlı olarak gerçekleştirilen özel kayak turları ile Bulgaristan üzerinde ayrı bir ilgi yoğunluğu oluşmaya başlamıştır. Karayolları ile Türkiye tarafından Bulgaristan’a geçişlerin rahatlıkla yapılabildiği Kapıkule sınır kapısı, Türkiye ile Bulgaristan’ın devam eden dostane ilişkilerinin bir bağlantısı olarak kabul görmektedir.

2007 yılında Avrupa Birliğine kabul edilen ve resmi para birimi olarak Euro’ya geçiş yapan Bulgaristan bu fırsatı ticari anlamda gerçekleştirdiği anlaşmalar ile ekonomisine iyi bir katkı sağladığı söylenebilir. Ayrıca Bulgaristan vizesi almak için yapılan başvurularda, başvuru yapan kişinin Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize merkezine başvuruda bulunması bazı Bulgar vizesi şartlarının daha hızlı bir şekilde çözümlenerek Bulgar vizesi alma sonucuna daha hızlı bir şekilde ulaştırmasını sağlamaktadır.

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın