Form & Dilekçe

  • Anasayfa
  • Vize
  • Form & Dilekçe

Bulgaristan vize başvuru formu, dilekçe örnekleri ve ek belgeler hakkında bilgiler

Bulgaristan vizesi almak için aranılan şartları yerine getirmeye vakit bulamayanlar, Bulgar vizesini hiç uğraşmadan almak isteyenler, Bulgaristan konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş vize merkezi ile bu zahmet ve uğraş gerektiren Bulgar vize işlerinden kolayca kendini kurtarabilir.

Bulgaristan vizesi almanın hızlı ve kesin çözümü yetkili vize merkezi tarafından Bulgaristan Konsolosluğunun belirttiği şartları yerine getirmek için uyguladığı Bulgar vize prosedürlerini tamamlamasıyla gerçekleşir. Bulgar vizesine sahip olmak, yetkili vize merkezi aracılığıyla ile sanıldığından çok daha kolay olmasının sebebi bu şekilde açıklanabilir.

Yurtdışına çıkmak üzere vize almak isteyenler için vize isteyen her ülke dönem içinde bazı yasal zorunluluklar ortaya çıkartmaktadır. Bulgar vizesi almak zorunlu olduğu için Bulgaristan’a turistik, ticari veya eğitim amaçlı çıkmak isteyenler yetkili vize merkezi ile Bulgar vizesi almayı hızlandırır. Yetkili vize merkezi aracılığıyla Bulgar vizesi almak isteyenler Bulgar Konsolosluğunun karşısına çıkartacağı Bulgar vizesi engelini yetkili vize merkezi ile hızlı ve sorunsuz bir şekilde geçebilmektedirler.

İstenilen Bulgar vize türüne göre öncelikli aranılan şartları tamamlayan veya vize merkezinin sitesinde yer alan Bulgar vizesi için gerekli evraklar listesini tamamlayarak bu belgeleri vize merkezi şube adresine gönderenlerin istemiş oldukları vize türü en kısa sürede ve sorunsuz bir şekilde Bulgaristan vize merkezi tarafından onaylatılarak Bulgar vize işlemi sonlandırılabilmektedir.

Yurtdışına çıkarken Bulgar Konsolosluğunun Türk vatandaşlarından istediği vize şartları AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşlarından istediği şartlar ile eşitlik göstermektedir. AB üyesi olmayan ülkelerin vatandaşları Bulgar sınırından Bulgar Konsolosluğunun gerçekleştirilmesini istediği Bulgar vize türlerine göre olan şartları tam ve eksiksiz yerine getirmemeleri durumunda Bulgaristan sınırından geçişleri tamamlanmayabilir.

Yetkili vize merkezi ile gerçekleştirilecek Bulgaristan vize türü Turistik Vize, Ticari Vize veya diğer Bulgar vize türlerinden olan Bulgar Eğitim Vizesi, Bulgar Ziyaret Vizesi, Bulgar Aile Vizesi isteğine göre öncelikle vize türü belirlenmektedir.

Yükleniyor...
Bizi Arayın