Form & Dilekçe

bulgaristan vize başvuru formu, bulgaristan vizesi dilekçe örnekleri

Bulgaristan Vize Başvuru Formu, Dilekçe Örnekleri ve Ek Belgeler Hakkında Bilgiler

Bulgaristan vizesi almak için  yerine getirilmesi gereken birtakım koşullar bulunmaktadır. Prosedürler hakkında bilgi almak ve başvurusunu vize servisimizle yapmak isteyen kişiler zahmet çekmeden işlemlerini tamamlayabilirler. Konsolosluk birimlerine yapılan şahsen başvurularda yoğunluk olması sebebiyle işlemleriniz uzayabilir. Ancak bize ulaşmanız halinde sizleri yormadan, karışık vize prosedürleri ile uğraştırmadan işlemlerinizi tamamlamaktayız.

Bulgaristan vizesi başvurusu için hazırlanması gereken evraklar seyahat amacına göre değişiklik gösterir. Turistik vize, ticari vize vize, transit vize, ziyaret vizesi gibi vize kategorilerine göre farklı evraklar hazırlanır. Kısa süreli c tipi vize evrakları ile uzun süreli d tipi vize evrakları da birbirinden farklıdır. 

Vize başvurusu için sunulması gereken zorunlu seyahat sağlık sigortası tüm seyahatinizi kapsayacak şekilde yapılmalıdır. Euroasia GVS talep etmeniz halinde seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza seyahatinizin tamamını kapsayacak şekilde yapmaktadır. Detaylı bilgi almak için yetkililerimize ulaşabilirsiniz.

Vize başvurunuz için sunulan evraklarda eksiklik olması durumunda konsolosluk biriminden başvurunuz için olumsuz cevap alabilirsiniz. Boyle bir durumla karşılaşmmamak için sunulacak evraklar titizlikle hazırlanmalıdır.  Vize evraklarının birbiriyle tutarlı olması, seyahat tarihlerinizle konaklama rezervasyonlarınızın sürelerinin örtüşmesi gerekir. 

Euroasia GVS yılların verdiği tecrübeyle birlikte başvurunuzu gereken usule uygun olarak hızlı bir şekilde tamamlamaktadır. Uzun süreli d vize haricinde kısa süreli vize başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur. Hazırladığınız vize evraklarını ofis adresimize ulaşatırmanız durumunda sizin adınıza gerekli prosedürleri yerine getirerek işlemlerinizi kısa süre içinde tamamlamaktayız. 

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru evrakları arasında yer alan en önemli belgelerden biri başvuru formudur. Başvuru formunun seyahat amacına göre titizlikle doldurulması gerekir. Seyahat amacınızı turistik, ticari, transiz ve ziyaret amaçlı olarak belirledikten sonra vize başvuru formunu da bu amaçlar doğrultusunda doldurmalısınız. Başvuruyu şahsen yapacak kişilerin form doldururken dikkatli olması gerekmektedir. Kişi bilgilerini, seyahatin amacını, kalış süresini, konaklama ve ulaşım bilgilerini doğru yerlere ve eksiksiz olarak yazması gerekir. Sayfamızın devamında vize başvuru formu örnekleri mevcuttur. Form doldurma konusunda yardıma ihtiyacınız olduğunda yetkililerimizle iletişime geçerek destek isteyebilirsiniz. 

Bulgaristan vizesi formu, başvuru sahibini tanıtan en önemli evraklardan birisi olduğu için mutlaka eksiksiz bir şekilde doldurulmalıdır. Başvuru sahibi TC kimlik numarasını, pasaport numarasını, doğum tarihleri, adres bilgileri, pasaport geçerlilik tarihi, daha önce alınmış olan Bulgar vizesinin olup olmadığı, kalış süresi ve giriş sayısı, Bulgaristan'da konaklayacağı hotel bilgileri, seyahat masraflarının nasıl karşılandığına dair bilgi, daha önce seyahat ettiği ülke bilgileri, seyahatin amacı gibi bütün bilgileri eksiksiz ve hatasız bir şekilde tek tek yazmalıdır. Başvuru formunda sizi ilgilendirmeyen kısımları boş bırakınız. Örneğin çocuğunuz yoksa 'Çocuklar' kısmını boş bırakın. 

Adres ve iletişim bilgilerinin (cep telefonu, adres, e-posta) doğru girilmesi önemlidir. Başvuru sürecinde konsolosluk biriminin başvuruyu yapan kişiye ulaşması gerekebilir. Böyle durumlarda Bulgaristan departman yetkililerimizi haberdar etmeyi unutmayın. Eksik ya da hatalı evraklar sunulduğunda konsolosluk birimi eksik evraklarınızı tamamlamanızı isteyebilir. Bizlerle iletişime geçmeniz halinde eksik belgenizi tamamlamanızda yardımcı olmaktayız. 

Konsolosluk birimine sunulan konaklama belgeleri konfirme olmaldır. Otelin antetli kağıdına kaşe ve imzası olan, seyahat tarihlerini ve seyahat edecek kişilerin isim ve soy isimleri içeren şekilde sunulmalıdır. Aksi halde başvuru yaptığınız konsolosluk birimi konaklama belgelerinizi kabul etmeyebilir. 

Başvuru formunu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra 35x45 ölçülerinde çekilmiş olan biometrik fotoğrafınızı formun ilgili bölümüne yapıştırmalısınız. Başvuru için sunduğunuz fotoğrafın net, yüz hatlarının tamamı göründüğü ve arka fon beyaz olacak şekilde çekilmesi gerekir. Lütfen eski ve güncel olmayan fotoğraflarla başvuru yapmayınız. 

Ankara Büyükelçiliğinin görev alanına giren illerden başvuru yapacak kişiler için Bulgaristan vize başvuru formu örneği

İstanbul, Edirne, Bursa Konsolosluklarının görev alanına giren illerden başvuru yapacak kişiler için Bulgaristan vize başvuru formu örneği 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın