Bulgaristan Şirket Sahiplerine Oturum İzni

Oturum Vizesi – Bulgaristan'da Şirket Sahiplerine D Vize

Bulgaristan’da kurulmuş bir firmanız var ise, firma üzerinden Bulgaristan oturum vizesine müracaat edebilirsiniz. Bunun için sağlamanız gereken koşul firmada 10 kişi çalıştırma zorunluğudur. Bu koşullara sahip bir firma sahibi ya da ortağı olduğunuz takdirde aşağıdaki evrakları acentamıza göndererek vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Bulgaristan d vize başvurularınız için Euroasia GVS'den danışmanlık hizmeti alarak başvurunuzu kolaylaştırabilirsiniz. Aşağıdaki evrakları ofis adresimize göndermeniz halinde gerekli kontrolleri yaparak sizleri başvuru süreci hakkında bilgilendiriyoruz. Başvurularınız için gerekli olan evrak tasdik ve tercüme işlemlerinizi Euroasia GVS olarak tamamlıyoruz.

Önceki uygulamaya göre yapılan başvurularda her oturma izni alınacak kişi için 10 sigortalı çalışan olması gerekirdi. Ancak yapılan yeni değişiklikler ile 10 sigortalı işçi olursa 3 kişi oturma iznine başvurabilecek. Başvurularınız hakkında detaylı bilgi almak için mesai saateleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimizle konuşabilirsiniz. Başvuru amacınıza uygun olarak yetkililerimiz tarafınıza bir bilgilendirme e-postası göndermektedir. Bu e-postada başvurunuz için gerekli evraklar ve vize ücret bilgisi yer almaktadır. Gelen kutunuzdaki maili inceledikten sonra bizlerle iletişime geçerek başvuru sürecinizi başlatabilirsiniz. 

Bulgaristan'da şirket sahibi olan kişilerin d vize başvuruları kaç günde sonuçlanır sorularına yönelik olarak, başvuru işlemleri yaklaşık 45 gün sürmektedir. Bu süre başvuru yapılan konsolosluk biriminin yoğunluğuna, resmi tatil günlerine ve başvuru için sunulan evrakların değerlendirilme sürelerine göre değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla verilen süreler kesinlik taşımamaktadır. 

Bulgaristan oturum vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi Bulgaristan Dışişleri Bakanlığındadır. Başvuru sürecinde desteğe ihtiyaç duyduğunuzda sizlere yardımcı olmaktayız ancak başvuru değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisinin sadece Dışişleri Bakanlığında olduğunu unutmayınız.

  • Bulgaristan'daki şirket faaliyet belgesi (УДОСТОВЕРЕНИЕ ЗА АКТУАЛНО СЪСТУЯНИЕ, Udostovorenie za aktualno sustoyanie)
  • Firmanın vergi borcu bulunmadığına dair Vergi Dairesi’nden alınmış belge (ЛИПСА НА ЗАДЪЛЖЕНИЕ, lipsa na zadulzhenie)
  • Firmanın 10 kişi çalıştırdığına dair belgeleri (10 kişinin isim listesi, 10 kişinin sigorta ödendi listesi,10 kişi raporu.)
  • Bulgaristan banka hesap bilgisi (en az 3000 Euro bakiyesi olan, banka tarafından kaşelenip imzalanmış)
  • Sabıka kaydı (Apostilli)
  • Nüfus Kayıt Örneği 
  • Pasaport (Son 10 yıl içinde çıkarılmış)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz, 3,5/4,5 mm boyutlarında)
  • Bulgaristan kira kontratı (Bulgaristan noter onaylı)
  • Kira kontratını yapan ev sahibinden noter onaylı taahhütname (Başvuru sahibinin kendi evinde kalacağını beyan eden)

Bulgaristan uzun süreli d vize başvurularınızla ilgili bilgi almak için telefon numaralarımızdan bize ulaşınız. Başvurunuz için zorunlu seyahat sağlık sigortası sunmanız gerekir. İşlemlerinizi Euroasia GVS ile tamamlamak isterseniz zorunlu seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza düzenlemekteyiz. Bulgaristan vizesi hakkında detaylı bilgi için Bulgaristan sayfamıza göz atabilirsiniz.

Adres: Adnan Saygun Cd. Kültür Mh. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/ İSTANBUL Bulgaristan vizesi işlemleri için ayrıntılı bilgi 0212 287 73 33

Yükleniyor...
Bizi Arayın