Bulgaristan Evlilik Vizesi

Eşi Bulgaristan Vatandaşı Olan Kişiler İçin Oturum İzni

Bulgar vatandaşı ile evlilik yapan kişilerin gerekli prosedürleri tamamlaması halinde d vize başvurusu yaparak ardından Bulgaristan'da oturum izni alması mümkündür. Sayfamızda Bulgar vatandaşı eş dolayısıyla oturum izni alacak kişilerin izlemesi gereken aşamalar belirtilmiştir. Web sitemizde d vize başvurusuyla ilgili bilgi mevcuttur ancak detaylı bilgi almak için yetkililerimizle iletişime geçmenizi tavsiye ediyoruz. Bulgaristan sayfamızı inceleyerek vize işlemleri ile ilgili diğer bilgilere de göz atabilirsiniz.

Bulgar vatandaşı eşiniz üzerinden oturum izni almak için öncelikle Türkiye Bulgaristan diplomatik temsilciliklerinden d vize başvurusu yapmanız gerekir. Bulgaristan d vizeleri, başvuru sahibine ilgili ülkede 90 günden uzun konaklama hakkı tanır. Dolayısıyla uzun süreli ikametleriniz için kalış amacınıza uygun olarak Bulgaristan d vize prosedürlerini yerine getirmelisiniz. Ülkede oturum izni alınabilmesi için sayfamızda yer alan evrakların eksiksiz bir şekilde hazırlanması ve başvuru yapılacak konsolosluk birimine sunulması gerekir. Vize servisimiz, uzun süreli d vize başvurularınız için sizlere danışmanlık hizmeti vermekte ve başvurularınızı karışık süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmadan kısa süre içinde tamamlamanıza yardım etmektedir. Hazırladığınız evrakları ofis adresimize kargo ile ulaştırabileceğiniz gibi şahsen de verebilirsiniz. Evraklarınız bize ulaştığında kontrollerini tamamlamakta ve sizleri bilgilendirmekteyiz.

Euroasia GVS, alanında tecrübeli temsilci kadrosuyla sizlere hizmet vermektedir. Başvurunuzu vize servisimiz ile gerçekleştirmeye karar verdiğinizde izlemeniz gereken yolları ve süreci detaylı bir şekilde sizlere aktarmaktayız. Konsolosluğa sunulması gereken bazı evrakların Bulgar noter tasdikli ve tercümeli olması gerekir. Vize servisimiz, tasdik ve tercüme işlemlerinizi, seyahat sağlık sigortanızı sizin adınıza yaptırmaktadır. Detaylı bilgi için bize ulaşınız.

Evraklarınız hazır hale geldiğinde Bulgaristan Konsolosluğuna evraklarınızı şahsen sunmalısınız. Vize servisimiz başvuru günü belirlemenizde sizlere yardımcı olmaktadır. Yapmanız gereken, belirlenen günde konsoloslukta hazır bulunarak evraklarınızı teslim etmektir. İşlem süreci minimum 45 gün sürer. Ancak işlem süreci konsolosluğun yoğunluğuna göre uzayıp kısalabilir. Süreç sonunda çıkan pasaportunuzu şahsen teslim almalısınız. Başvuruların değerlendirilip sonuca bağlanmasında yetki sadece Bulgaristan Dışişleri Bakanlığındadır.

D vize başvurusunun ardından yapmanız gereken Bulgar vatandaşı olan eşin bağlı olduğu şehirdeki Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesinden oturum kartı başvurusu yapılır. Gerekli işlemlerden sonra oturum kartınızı alabilirsiniz.

Eşiniz Bulgar vatandaşı ve eş üzerinden oturum alabilmeniz için öncelikle evliliğinizin Bulgaristan’da onaylı olması ve Bulgaristan’dan çıkartılmış evlilik cüzdanına sahip olmanız gerekmektedir. Bu şartları sağladığınız takdirde aşağıdaki evrakları acentamıza göndermeniz yeterli olacaktır. Bulgaristan oturum vizesi işlemleriniz için gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Bulgaristan evlilik cüzdanı aslı (граждански брак)
  • Bulgar vatandaşı eşin Bulgar kimlik kartının (liçna karta,лична картa) ya da Bulgar pasaportunun fotokopisi 
  • Bulgar vatandaşı eşin yapacağı taahhütnameler (a-Bulgar vatandaşı eşin Türk eşin bakım ve masraflarını karşılayacağına ve oturacakları adresi beyan ettiği taahhütname(Bulgar noterinden tasdikli) , (b- Hem Bulgar vatandaşı hem Türk vatandaşı kişinin imzalayıp Bulgar noterinden tasdik ettirmesi gereken evliliklerinin sahte olmadığına dair taahhütname.)
  • Türk vatandaşı eş adına Bulgaristan’da bir bankadan açılan hesap (en az 6000 leva ya da 3000 € bakiyeli)
  • Sabıka kaydı (Apostilli)
  • Bulgaristan kira kontratı (Bulgaristan noter onaylı)
  • Kira kontratını yapan ev sahibinden noter onaylı taahhütname
  • Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içermeli, e-devletten temin edilebilir)
  • Pasaport (En az 2 yıl geçerli)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz, 3,5*4,5 mm boyutlarında)

Adres: Adnan Saygun Cd. Kültür Mh. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/ İSTANBUL

Bulgaristan vizesi işlemleri için ayrıntılı bilgi 0212 287 73 33
Yükleniyor...
Bizi Arayın