Bulgaristan Erasmus Vizesi

Oturum Vizesi- Bulgaristan Erasmus Vizesi

Avrupa Birliği üniversiteleri arasında bir öğrenci-üniversite değişim programı olan Erasmus, program dahilindeki öğrencilere 3 ile 12 ay arasında bir eğitim süreci sağlamaktadır. Bu süre boyunca Erasmus programına dahi olan öğrenciler yurt dışı deneyimi edinmekte, dil becerilerini geliştirmekte ve farklı kültürleri tanımaktadır. Erasmus programı, katılımcı ülklerin eğitim kurumları arasında işbirliği, uyum ve eğitimde avrupa standartlarının yaygınlaştırılmasını amaçlar. Türkiye, Erasmus programlarına 2004'te katılmış ve Erasmusla Avrupaya giden öğrenci sayısı her geçen gün artmıştır/artmaya devam etmektedir. Sayfamızın devamında Bulgaristan'da Erasmus yapmak için başvurulan d vize evraklarına ve Erasmus vize detaylarına değinilmiştir. Sayfamızı inceledikten sonra başvurunuz ile ilgili sorularınızı çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimize yöneltebilirsiniz. Sizlere süreç boyunca yardımcı olarak başvurunuzu yorulmadan hızlı bir şekilde gerçekleştirmenizi sağlamaktayız.

Bulgaristan Erasmus vizesi ile ilgili ülkede 90 günden uzun ikamet etme hakkınız vardır. Erasmus ile Bulgaristan'a gidecek öğrencilerin gerekli evrakları eksiksiz ve dikkatli bir şekilde hazırlaması gerekir. Vize servisimiz, d vize başvuru sürecinde sizlere gerekli desteği vermektedir. Başvurunuz için ek hizmet olarak seyahat sağlık sigortanızı yapmakta ve evrak tercüme tasdik işlemlerinizi sizin adınıza tamamlamaktayız. 

D vize başvularınız için Euroasia GVS'den danışmanlık hizmeti alarak başvurunuzu daha hızlı tamamlamanız mümkün. Bunun için mesai saatleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak başvurunuz ile ilgili detayları yetkililerimize anlatmanız yeterlidir. Sizlerden gerekli bilgileri aldıktan sonra yetkililerimiz hazırlamanız ve bize ulaştırmanız gereken evrak listesini e-posta adresinize göndermektedir. Size ulaşan evrak listelerini eksiksiz bir şekilde hazırlayarak ofis adresimize kargo ya da elden ulaştırabilirsiniz. Başvurunuz için ilk etapta ofisimize şahsen gelme zorunluluğunuz yoktur. Ancak dosyanız başvuruya hazır hale geldiğinde başvuru yapılacak olan konsolosluk birimine evraklarınızı şahsen sunmanız ve işlem sonrasında da pasaportunuzu şahsen teslim almanız gerekir.

Bulgaristan Erasmus vizesi alan öğrenciler Bulgaristan'da ikamet edecekleri şehrin Yabancılar Şubesine giderek oturum izni başvurusu yaparlar. Gerekli prosedürler tamamlandıktan sonra oturum izni alınız. Erasmus vizesi işlemlerinizi başlatmadan temsilcilerimize ulaşarak başvurunuz hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İşlemlerinizi vize servisimiz ile yapmaya karar verdiğinizde kısa süre içinde evraklarınızı başvuruya hazır hale getirerek işlemlerinizi hızlandırmaktayız. 

Öğrenci değişim programı kapsamında Bulgaristan’a yapacağınız seyahatler için öğrenci vizesine benzer alınan vize türüdür. Acentamıza aşağıdaki evrakları ulaştırdığınız takdirde danışmanlık hizmeti alabilirsiniz:

  • Erasmus programına kabul edildiğinize dair Bulgaristan’dan ilgili okuldan alınmış yazı(okuldan kaşeli, imzalı, Bulgaristan'da kalınacak adres mutlaka belirtilmeli, belirtilmemesi durumunda kalacağınız konuta ait Bulgar noterinden tasdikli kira kontratıve kira kontratını yapan ev sahibinden noter onaylı taahhütname)
  • Türkiye’den eğitim görmüş olduğunuz okuldan Erasmus programı ile Bulgaristan’da eğitim göreceğinize dair belge (okuldan kaşeli, imzalı)
  • Türkiye’de eğitim gördüğünüz okuldan alınmış öğrenci belgeniz
  • Eğitim görecek kişi 18 yaşını doldurmamış ise anne ve babadan muvafakatname (orijinal)
  • Aile bireylerinden birinin, eğitim görecek kişinin eğitimi boyunca masraflarını karşılayacağına dair noter tasdikli yaptıracağı taahhütname
  • Sabıka kaydı (Apostilli)
  • Kimlik fotokopisi ve Nüfus Kayıt Örneği 
  • Pasaport ( En az 2 yıl geçerli)
  • 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz, 3,5*4,5 mm boyutlarında)
  • Adınıza açılmış banka hesap cüzdanı orijinali veya bankadan ıslak kaşeli banka hesap dökümü (min 1500 € bakiyeli)

Adres: Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sit 6.Blk D4 Ulus -Levent / İstanbul Bulgaristan vize işlemleri için ayrıntılı bilgi telefon: (212) 970 0522

Yükleniyor...
Bizi Arayın