Bulgaristan Doğumlular İçin Vatandaşlık

Vatandaşlık Danışma Hattı

 İstanbul    0212 700 28 02 
 Ankara   0312 900 13 02
 İzmir   0232 900 10 52
 Edirne

  0284 236 76 77

 Bursa

  0224 322 20 25

 Gaziantep

  0342 255 54 35

 

 

BULGARİSTAN DOĞUM BELGESİ İLE VATANDAŞLIK BAŞVURUSU ''AKT ZA RAJDANE''  

Bulgaristan vatandaşı T.C de çocuğu olursa  / Türkiyede doğan çocuğun bulgaristan doğum belgesi çıkartma. Bulgaristan vatandaşı veya çifte vatandaş Türkiye'de birisi ile evlendikten sonra doğan çocuklarını bulgaristanda tescil ettirerek çocuğa Doğum Belgesi (Akt za rajdane) çıkartılır. Bize vekalet vererek sizin adınıza  çocuğunuzun doğum belgesini, Bulgaristan'da bağlı olduğunuz belediyeden çıkartabiliriz. Aşağıdaki evraklar ile beraber  ekteki vekaletnameyi verdiğiniz taktirde sizin adınıza Haskovo, Kırcali, Krumovgrad, Svilengrad, Dimitrovgrad ve diğer semtlerde ikamet ettiğiniz belediyelerden  ''Akt Za Rajdane'' çıkartabiliriz ..

  • Doğum Kayıt Örneği - Apostilli
  • Nüfus Kayıt Örneği - Apostilli
  • Evlilik Kayıt Örneği - Apostilli
  • Bulgar vatandaşı kişinin/kişilerin (anne/baba) İsim Denklik Belgesi - Apostilli
  • Bulgar vatandaşı kişinin/kişilerin (anne/baba) Bulgar pasaportu fotokopileri
  • Bulgar vatandaşı kişinin/kişilerin (anne/baba) Bulgar pasaportu fotokopileri
  • Vekaletname - Apostilli 

Not: Apostil, evraklarınızın yurtdışında geçerliliğinin olabilmesi için Kaymakamlıktan veya Nüfus Müdürlüklerinden yaptırabileceğiniz bir işlemdir.


VEKALETNAME

Aşağıda imzası geçen......................................................................................
/ÜÇ İSİM YAZILSIN VE EGN numarası/

İşbu vekaletname ile 

  BVN 7505102454 olan, 10 Mayıs 1975 dogumlu, Hikmet kızı BELGIN HIKMET YUSUF, BVN olan 7309252413 BEHİDE MÜMÜN ÇAUŞEVA ve BVN olan 8911222394 ŞENGÜL İSMAİL HAYRULA’ı  işbu haklarla:

Çocuğum...................................................................... adına ……………………. belediyesi,  Bulgaristan Cumhuriyetinde vatandaşlık işlemleri ile ilgili gereken işlemleri takip etmeye ve bununla ilgili benim yapmam gereken her çeşit işlemleri yapmaya, evrak ibraz edip, almaya, imzalamaya, beyanlarda buluınmaya, adına verilicek olan Doğum belgesini teslim almaya ve gereken harçları ödemeye. 
Bulgaristan Cumhuriyetinde evliligimi kayitlamak üzere gereken işlemleri takip etmeye ve bununla ilgili benim yapmam gereken her çeşit işlemleri yapmaya, evrak ibraz edip, almaya, imzalamaya, beyanlarda buluınmaya, adıma verilicek olan Nikah belgesini teslim almaya ve gereken harçları ödemeye. 
 Yukarda verilen haklarla ilgili, beni Belediyeler, Noterler ve gereken makamlar ve tüm resmi ve özel mercillerin önünde temsil etmeye, yukarıda yazılı olan haklarla ilgili üçncü kişileri vekil etmeye VEKİL TAYİN ETTİM. 
 

                     VEKALET VEREN:………….….....…..…
                          /ÜÇ İSİM VE EGN/

 


Bulgaristan'dan Doğum Belgesi Çıkarttırma için bizlere danışabileceğiniz telefon numaramız 0212 287 73 29 dir.

Yükleniyor...
Bizi Arayın