Bulgaristan Vize Danışmanlığı

  • Anasayfa
  • Vize
  • Bulgaristan Vize Danışmanlığı

Bulgaristan vizesi nasıl alırım?

Bulgaristan tarih ve kültürel anlamda sınır komşularımız arasında bize en yakın özellikleri taşıyan ülkelerin başında gelmektedir. Her dönem turizmin gözdeleri arasında olan Bulgaristan, vize isteğinde bulunan ziyaretçilerine Bulgar vizesi 2017 vermek için bazı şartlar aramaktadır.
Bulgaristan vizesi 2017 alarak, Bulgaristan’a giriş yapmak isteyen turistler bu belirtilen şartları tamamladıktan sonra istedikleri türde Bulgar vizesi isteğinde bulunabilirler. Ancak Bulgaristan vizesi için istenilen bu şartlar eksiksiz yerine getirildiği takdirde Bulgaristan’a vize alma işlemi tamamlanabilir.

Bulgaristan’a vize almak konusunda Bulgaristan Konsolosluğu ile işbirliği sağlayarak yetkili vize merkezi durumunda olan kurumumuz Bulgaristan’a vize isteğinde bulunan herkesin istedikleri Bulgar vizesi türüne göre belirlenen tüm şartları doğru ve eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde bulgaristanvize.net ile Bulgaristan vizesi almak çok daha hızlı sonuç vermektedir.

Yetkili makamlar tarafından seçilmiş ülkeler arasında yapılan özel anlaşmalar sayesinde turist sayısında gözle görülür bir artış sağlayan Bulgaristan belirlemiş olduğu yetkili vize merkezi ile vize başvurularını kabul etmektedir. Bulgaristan her dönem kış ve yaz turizmine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla dikkatleri üzerine çekerken, Türkiye’ye olan yakınlığı ile de sınır komşusu ziyaretçilerine bu açıdan ayrı bir avantaj sağlamaktadır. Bulgaristan özellikle kış turizmine yaptığı ekonomik yatırımlarla Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında tercih sebebi olmaya başlamıştır. Son dönemlerde kış turizmine bağlı olarak gerçekleştirilen özel kayak turları ile Bulgaristan üzerinde ayrı bir ilgi yoğunluğu oluşmaya başlamıştır. Karayolları ile Türkiye tarafından Bulgaristan’a geçişlerin rahatlıkla yapılabildiği Kapıkule sınır kapısı, Türkiye ile Bulgaristan’ın devam eden dostane ilişkilerinin bir bağlantısı olarak kabul görmektedir.

2007 yılında Avrupa Birliğine kabul edilen ve resmi para birimi olarak Euro’ya geçiş yapan Bulgaristan bu fırsatı ticari anlamda gerçekleştirdiği anlaşmalar ile ekonomisine iyi bir katkı sağladığı söylenebilir. Ayrıca Bulgaristan vizesi almak için yapılan başvurularda, başvuru yapan kişinin Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize merkezine başvuruda bulunması bazı Bulgar vizesi şartlarının daha hızlı bir şekilde çözümlenerek Bulgar vizesi alma sonucuna daha hızlı bir şekilde ulaştırmasını sağlamaktadır.

Yükleniyor...
Bizi Arayın