Bulgaristan Vize Danışmanlığı

Bulgaristan Vizesi Nasıl Alınır?

Bulgaristan sınır komşularımız arasında tarih ve kültürel anlamda bize en yakın özellikleri taşıyan ülkelerin başında gelmektedir. 2007 yılında Avrupa Birliğine kabul edilen ve resmi para birimi olarak Euro’ya geçiş yapan Bulgaristan, ticari anlamda gerçekleştirdiği anlaşmalar ile ekonomisine katkı sağlamıştır. Bulgaristan her dönem kış ve yaz turizmine yönelik yapmış olduğu çalışmalarla dikkatleri üzerine çekerken, Türkiye’ye olan yakınlığı ile de sınır komşusu ziyaretçilerine bu açıdan ayrı bir avantaj sağlamaktadır.

Bulgaristan özellikle kış turizmine yaptığı ekonomik yatırımlarla Avrupa Birliği üyesi ülkeler arasında tercih sebebi olmaya başlamıştır. Son dönemlerde kış turizmine bağlı olarak gerçekleştirilen özel kayak turları ile Bulgaristan üzerinde ayrı bir ilgi yoğunluğu oluşmaya başlamıştır.

Her dönem turizmin gözdeleri arasında olan Bulgaristan’a yapılacak seyahatler için bazı koşulların yerine getirilmesi gerekir. Bu koşullar tamamlanmadan vize başvurusu yapılamaz. Başvurularla ilgili detaylı bilgi almak için Bulgaristan sayfamıza göz atabilirsiniz.

Konsolosluk birimleri başvuru sahibinden başvurusu için birtakım evraklar temin etmesini ister. Bu evraklar hem kişiyi tanımak hem de ülkeye ne amaçla gittiğini öğrenmek için talep edilen evraklardır. Kişi gerekli evrakları eksiksiz bir şekilde sunarak ülkeye ne amaçla gittiğini, seyahat masraflarını nasıl karşılayacağını ve ülkede ne kadar kalacağını açıkça belirtmelidir. Sunulan evraklar yeteri kadar açıksa bu durum işlem sürecini hızlandırabilir.

Euroasia GVS olarak başvuru sürecinizle yakından ilgilenmekte ve takibini yapmaktayız. Kısa süreli seyahatleriniz için şahsen gelmenize gerek kalmadan vize servisimiz aracılığıyla işlemlerinizi bulunduğunuz ilden yürütebilirsiniz. Seyahatiniz için hazırlamanız gereken evrakları bizlere ulaşmanız halinde tek tek söylemekteyiz. Hazırladığınız evrakları eksiksiz bir şekilde ofis adresimize ulaştırmanız yeterlidir. Eğer evraklarınızda herhangi bir problem yoksa işlem sürecinizi başlatıyoruz.

Tarafımıza gönderilen Bulgaristan vizesi evraklarında herhangi bir hata ya da eksiklik varsa sizleri bilgilendirip doğru evrakı bize göndermenizi istiyoruz. Çünkü yanlış ya da eksik evraklarla yapılan vize başvuruları ret ile sonuçlanabilir. Başvuru işlemlerinizi eksiksiz ve doğru bir şekilde yerine getirmek için Euroasia Bulgaristan departmanı sizlere gereken desteği sağlamaktadır.

Bulgaristan Vizesi Kaç Günde Çıkar?

bulgaristan vizesi kaç günde çıkar

Bulgaristan vizesi için yapılan başvurular seyahatin amacına göre değişiklik gösterir. Seyahatinizi kısa süreli ya da uzun süreli planlayabilirsiniz. Anca başvurunuzu Bulgaristan’a gidiş amacınızı netleştirdikten sonra yapmanız gerekir. Yapılan başvurulara göre, sonuçlanma süreleri de değişir. Kısa süreli vize başvuruları yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanırken uzun süreli vize başvuruları 45 ile 60 gün arası sonuçlanabilir.

Vize başvurularını değerlendirme ve sonuçlandırma yetkisi başvuru yapılan konsolosluk birimine aittir. Konsoloslukların yoğunlukları dolayısıyla başvurular öngörülen tarihlerden daha geç bir zamanda sonuçlanabilir. Dolayısıyla planladığınız seyahat için gecikme yaşamama adına kısa süreli vize başvurularınızı en geç 15 gün önceden yapmanızı tavsiye ederiz. Uzun süreli kalış için talep edilen d vize başvuruları daha uzun bir zaman dilimi içinde sonuçlandığından başvuru zamanını iyi ayarlamak gerekir.

Yabancı pasaportla yapılan kısa ve uzun süreli vize başvuruları Türk vatandaşları için öngörülen sonuçlanma süresinden daha geç bir zamanda sonuçlanabilir. Yabancı pasaportlarla başvuru yapacak kişilerin bu bilgileri dikkate almaları önerilir.

Sunulan evraklarda herhangi bir eksiklik ya da hata olmaması durumunda başvurular öngörülen süre içinde sonuçlanmaktadır. Ancak eksik ya da hatalı evraklarla yapılan başvurular için süreç biraz daha uzun sürebilir. Dolayısıyla başvurunuz için hazırladığınız evrakların güncel, eksiksiz ve doğru olmasına özen gösteriniz.

Bulgaristan vizesi kaç günde çıkar soruları sıkça karşımıza çıkan konular arasındadır. Başvurunun sonuçlanması seyahat süresine göre değiştiği gibi kendi içindeki vize kategorilerine göre de değişir. Kısa süreli turistik, iş gezisi, transit, aile ziyareti gibi vizeler yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanırken uzun süreli oturum vizeleri 1 buçuk 2 ay sonra sonuçlanmaktadır. Başvuru sonrasında çıkmış olan pasaportunuzu ikamet ettiğiniz adrese kargo ile göndermekteyiz.

Bulgaristan vize departmanımıza seyahat detaylarınızdan bahsetmeniz halinde başvuru süreciyle ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Euroasia GVS ile başvurunuzu zahmet çekmeden, yorucu ve sıkıcı vize prosedürleriyle uğraşmak zorunda kalmadan tamamlayabilirsiniz. Başvurunuz için hangi evrakların gerekli olduğunu mesai saatleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak öğrenebilir, başvurunuz ile ilgili aklınıza takılan her türlü sorunuzu bizlere ulaştırabilirsiniz. Vize servisimiz sizlere hızlı ve kolay başvuru imkanı sunmak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın