Yatırımcılar İçin Bulgaristan Vatandaşlığı

Vatandaşlık Danışma Hattı

 İstanbul    0212 970 05 33 
 Ankara   0312 970 05 33
 İzmir   0232 970 05 33
 Edirne   0850 460 15 33

 

YATIRIMCILAR İÇİN BULGARİSTAN VATANDAŞLIĞI GEREKLİ BELGELER

Avrupa birliği ülkesi olan Bulgaristan yatırımcılar Vatandaşlık hakkı tanımaktadır. Tüm vatandaşlara Bulgaristan’da yatırım yapanlar Bulgar vatandaşlığına başvuru yapabilir.Yatırım yapanların Avrupa birliği vatandaşlık almanın yolu çok basit. Bulgaristan’da yatırım yapmak demek: Devlet tahvil Bonosu Almaktır.Bulgaristan merkez bankasında 512,000 € Devlet tahvil bonosu alan kimseler Yatırımcı statüsü kazanmaktadır.Ekonomi bakanlığından yatırımcı belgesi alır Bulgaristan’da yaşayacağınız ev ya da oturacağınız dairenin kira kontratı ile vatandaşlık elde etmek için prosedürü başlatabilirsiniz. Başvuruda bulunmak için gerekli belgeler aşağıda sıralanmıştır.

  • Yatırımcı belgesi
  • Kira kontratı
  • Sabıka kaydı
  • Vukuatlı nüfus kayıt örneği

Uzun dönem D vize işlemi 30 iş günü içerisinde sonuçlanmaktadır. Bulgaristan yabancılar şubesinden oturum izni ile ilgili başvuruyu tamamladıktan sonra süresiz Bulgaristan oturum izni alabilirsiniz. 5.yılınızın sonunda vatandaşlık başvurusunda bulunarak  vatandaşlık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

BULGARİSTAN VATANDAŞLIK ALMAK

Bulgaristan’da vatandaşlık hakkı kazanmanız için Devlet tahvil bonosunu Bankalardan Temin edebilirsiniz. Vatandaşlık için alınan 512.000 € bankada 5 yıl süre ile Banka’da  kalacaktır. Kredi çekerek yatırım yapılabilir ve vatandaşlık başvurusunda bulunabilir.

Yatırım yapmak için almanız gereken 512.000€ Tahvil bonosu banka kredisi 70 – 90.000 € alınabilmektedir.  Vatandaşlık başvurusu hakkını kazandınız  ve süresiz ve başvuruda bulunmak istediniz. Bulgar vatandaşlığı başvurusunda bulunuyorsunuz ve 6 -18 ay arasında cevap gelmektedir. Bulgar vatandaşlığı başvurusunun en önemli olmazsa olmazı : suçunuz, aramanız olmamasıdır.

Bulgaristan süresiz oturumunuz var ve Bulgaristan oturum kartınızda europian unit ibaresi yer alıyorsa Avrupa birliği ülkelerinde serbest dolaşım hakkını elde etmiş olursunuz. Bulgaristan oturum izninizde özel bir ibare bulunmuyorsa balkan ülkeleri olan  Hırvatistan, Romanya, Sırbistan, Makedonya ve Bosna Hersek ülkelerinde dolaşım hakkına sahip olabilirsiniz. Bulgaristan vatandaşlığı Avrupa birliği vatandaşlığıdır. Tüm Avrupa’da  ve schengen ülkelerinde yaşama ve çalışma hakkı elde edilir.

Yükleniyor...
Bizi Arayın