Bursa

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • Bursa Vize İşlemleri

Bulgaristan vizesi başvuru işlemlerinizi Euroasia GVS ile yorulmadan tamamlayabilirsiniz. Euroasia GVS, alanında uzman Bulgaristan departmanı ile her türlü konsolosluk işlemleri için sizlere yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bizi tercih etmeniz halinde yetkililerimiz, Bulgaristan Bursa Konsolosluğunun prosedürlerine uygun bir şekilde başvurularınızı tamamlamaktadır. Vize başvurunuz hakkında bilgi almak için lütfen çağrı merkezlerimizi arayınız. Web sitemizde sizler için hazırlanan bilgiler konsolosluk birimleri referans alınarak hazırlanmış olsa da doğruluklarını ve güncelliklerini lütfen teyit ediniz. Bilgiler ve prosedürler zamanla değişip güncellenmektedir. Sitemizde bulunan Bursa Konsolosluk sayfasını ziyaret ederek Bursa konsolosluk numarasına ulaşabilirsiniz.

Kısa süreli Bulgaristan vize başvurularında parmak izi uygulaması olmadığı için başvuru sahibi nerede ikamet ederse etsin şahsen gelmeden işlemlerini vize servisimiz aracılığıyla yürütebilir. Kısa süreli vize başvuru işlemleri için başvuru sahibi vize türüne ve mesleki durumuna göre farklı evraklar hazırlamalıdır. Kişi, çalışan, işveren, öğrenci, ev hanımı vs. ise başvuru dosyası da ona göre düzenlenmelidir. Bizlere ulaşmanız halinde durumunuza uygun evrak listesini e-posta adresinize göndermekteyiz.

Bulgaristan Vize İşlemleri Bursa

Bursa ve çevresinde ikamet ediyorsanız Bulgaristan vize başvurularınızı yorulmadan vize servisimiz aracılığıyla tamamlayın. Vize başvuruları, süreci/prosedürü/usulü bilmeyenler için oldukça zor tamamlanır. Ancak yıllara dayanan tecrübesi ile Euroasia’ı tercih etmeniz halinde bu zor süreçle uğraşmak zorunda kalmadan başvuru işlemleriniz halledilmiş olur.

Bulgaristan kısa süreli vize kategorileri turistik, ticari (iş gezisi), transit, aile ziyaret vb.dir. Başvurularınız için ofisimize gelmenize gerek yoktur. Gerekli evrakları hazırlayıp kargo ile bize ulaştırmanız yeterlidir. Bulunduğunuz yerden başvurularınızı gerçekleştirmek için izlemeniz gereken 3 adım;

  1. En doğru vize türünden başvuru yapmanız için seyahat amacınızı netleştirin ve bu amaç doğrultusunda yetkililerimizden güncel evrak listesi ve vize ücret bilgisinin yer aldığı e-posta talep edin.
  2. Tarafınıza gönderilmiş olan evrak listesindeki belgeleri hazırlayın ve kargo ile ofis adreslerimize ulaştırın. Bulgaristan departman yetkililerimiz evrakların kontrollerini sağlayacaktır.
  3. Başvuru için gerekli prosedürleri yerine getirerek işlemelerinizi başlatıyoruz. Bulgaristan vize başvuru sorgulama işlemlerinizi de tamamladıktan sonra çıkan pasaportunuzu yine bulunduğunuz yere kargo ile gönderiyoruz.

Bursa Bulgaristan Konsolosluğu pasaport işlemleri, pasaport randevu alma, vize işlemleri gibi konularda sormak istediğiniz soruları yetkililerimize yöneltebilirsiniz. Bursa Konsolosluk birimi en yoğun/kalabalık temsilciliklerden biridir. Bursa Bulgaristan vize acentalarından biri olarak işlemlerinizi sizlere zaman kaybı yaşatmadan tamamlamaktayız. Başvurularınızı konsolosluğun belirlediği usullere göre gerçekleştiriyor ve sizleri gereksiz prosedürlerle uğraştırmıyoruz. Vize türüne uygun evrakları ve bu evrakları nasıl hazırlamanız gerektiğini yetkililerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Başvuru hazırlıklarınızı yapmadan önce pasaport geçerlilik sürelerini kontrol etmeyi unutmayınız. Kısa süreli vize başvuruları için pasaportunuzun seyahat sonrası en az 6 ay, uzun süreli vize başvuruları için ise pasaportunuzun en az 2 yıl geçerliliği olmalıdır.

Bulgaristan Vize Başvuru Formu

Planladığınız Bulgaristan seyahatleri için (Umuma Mahsus) Bordo pasaport sahiplerinin gerekli vize koşullarını yerine getirmesi gerekir. Bu koşullar tercih edilen vize türüne göre farklılık gösterir. Kısa süreli seyahatleriniz için turistik, ticari, aile ziyaret, transit gibi vize türlerini tercih edebilirken uzun süreli seyahatler için ise d vize prosedürleri devreye girer. D vize başvuruları seyahatin amacına göre şekillenir. Bulgaristan vatandaşı ile evli olanların evlilik dolayısıyla d vize başvuru yapması mümkündür. Dolayısıyla başvuru dosyası bu amaç doğrultusunda hazırlanmalıdır. Aynı şekilde Bulgaristan’da şirketi olan kişiler de bu amaçla d vizeye başvurabilir. Başvuru evrakları seyahat amacına uygun hazırlanmalıdır.

Bulgaristan vize başvuru formu ise her başvuru sahibinin doldurması gereken bir evraktır. Sitemizde iki çeşit başvuru formu bulunmaktadır. Ankara Büyükelçiliği görev çevresine giren illerden müracaat edecek kişiler Ankara Bulgaristan vize başvuru formunu doldurmalıdır. İstanbul görev çevresindeki şehirlerden yapılacak müracaatlar için ise İstanbul Bulgaristan vize başvuru formu doldurulmalıdır.

Başvuru formu yaşına bakılmaksızın her başvuru sahibinin titizlikle doldurması gereken bir evraktır. 18 yaşından küçüklerin formunu anne ve babası doldurmalı, imza bölümünü ise her iki ebeveyn imzalamalıdır. Başvuru formunda verilen bilgilerin güncel ve doğru olması gerekir. Yanlış, hatalı veya eksik bilgilerle doldurulan formlar başvurunuzun değerlendirilmemesine sebebiyet verebilir. Yetkililerimizin desteğine ihtiyaç duyduğunuz her an çağrı merkezlerimizi arayabilirsiniz.

devamını oku

Adres

Adalet Mah., Meydan Durağı Cad. No: 11 / 1 (Bulgaristan Konsolosluğu Yanı) Osmangazi / 16200 BURSA / TÜRKİYE

Telefon/Faks

+90 224 322 01 58

Çalışma Saatleri

Pazartesi - Cuma: 08.30 - 18.00
Cumartesi: 10.00 - 14.00

Eposta

bg@eagvs.com
Bizi Arayın