Turistik Vize

 • Anasayfa
 • Vize
 • Turistik Vize

Bulgaristan Turistik Vize için gerekli evraklar 2017

 • Pasaport (Son 10 yıl içerisinde çıkarılmış)
 • 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel, beyaz fon üzeri)
 • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)
 • Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi (İçerisinde en az 5000 TL)
 • Reşit Olmayan (18 yaşından küçük) kişiler için anne ve baba tarafından imzalanmış muvaffakatname
 • Varsa: işe giriş bildirgesi, maaş bordrosu, imza sirküsü, tapu, araç ruhsatı
 • Satın alınmış hotel rezervasyonu, Hotelin antetli kaıdına kaşeli imzalı konfurme numarası olmalı
 • İkametgah Belgesi

Vize Ücreti: 130 Euro Vize Ücreti, (Konsolosluk Harcı, Randevu Ücreti ve Hizmet Bedeli dahildir) Vize ücreti bize başvuru sırasında döviz olarak ödenir.

Vize Çıkış Süresi: 5 - 7 İş günüdür

Satın alınmış, otelin antetli kağıdına kaşeli imzalı (otel rezervasyonunuz yoksa 40 € extra olacaktır.) Evraklarınızı kargo veya başkası ile gonderebilir şahsen gelmenize gerek yoktur.

Bulgaristan konsolosluğu turistik vizelerde sunulan rezervasyonlarını arayarak teyit ediyor. internet sitelerinden formalite yapılan rezervasyonlar bulgaristan vizesinin red olmasına sebep oluyor. Konsolosluğa sunduğunuz rezervasyonun doruluğundan emin olun

Araç ile gidecek kişilerin yeşil sigorta yaptırması gerekmektedir.

Bulgaristan Turistik Vizesi Hakkında Bilgi

Kısa süreli bir Bulgar vizesi kategorisidir Bulgaristan turistik vize. Bulgaristan konsolosluğu, Bulgar turistik vizesini maksimum 15 günlük verirken vatandaşlarımızın ilk Bulgar vizesi başvurusu ise bu süre 15 günden daha kısa olabilecektir.

Bulgaristan Konsolosluğu, Bulgar turist vizesini neden 15 gün tek giriş verir?

Bulgaristan Konsolosluğunun sundupunuz Ödenmiş hotel rezervasyonu süresi kadar vize verilir. normal bir hotelde kimse 15 günden fazla kalmadığı için, kalsa bile mantıklı bir açıklaması olması gerekir. Bulgaristan turist vizesi maksimum 15 gün olarak verilirken bu süre Bulgaristan turistik vize için gerekli olan Bulgar otel rezervasyonu süresine göre ayarlanmaktadır. Bulgaristan otel rezervasyonu ise maksimum 15 günlük olarak yapılır.

Bulgaristan Turistik Vize İle Ne Yapılamaz?

Bulgaristan turistik vize ile Bulgaristan’da ticari bir faaliyet yürütemez, İş görüşmesi yapılamaz, iş yeri açamaz ve Bulgaristan’da iş başvurusu gerçekleştiremezsiniz. Bu gibi durumların göz ardı edilmesi halinde para cezası, sınır dışı ve Bulgaristan’a giriş yasağı gibi muhtemel olan cezaları gündeme getirecektir.

Bulgaristan Turistik Vize Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bulgaristan turistik vize için Bulgar’dan davetiye gerekmez.

Bulgar turist vizesi maksimum 15 gün olarak verilir.

Bulgar turistik vize tek girişli bir vizedir ve ilk turistik Bulgar vize ile çok girişli vize alınamaz.

Bulgaristan turist vizesi için seyahat sağlık sigortası Bulgar seyahat tarih aralıklarını kapsaması zorunludur.

Bulgaristan turistik vize Schengen vizesi kapsamında değildir.

Bulgaristan Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan turistik vize için evraklar bulunduğunuz duruma göre değişecektir. İşveren, SSK’lı çalışan, emekliler için, ev hanımları için, avukat ve doktorların için Bulgar turist vizesi evrakları değişirken Bulgar turist vizesi için gerekli belgelerin size uygun olanını seçmelisiniz.

Bulgaristan turistik vize işlemlerim hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar

Bulgaristan turistik vize işlemleri hakkında dikkat edilmesi gereken hususlar…

Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan Türkiye temsilcilikleri olan Bulgaristan başkonsolosluğu İstanbul, Bulgaristan büyükelçiliği ve diğer Bulgaristan Türkiye temsilcilikleri tarafından Bulgaristan’ da turistik içerikli seyahat gerçekleştirecek kişiler için hazırlamış bir Bulgaristan vizesi kategorisidir.

Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan’ da bulunan herhangi bir aile, arkadaş, akraba ziyareti veya Bulgaristan’ da herhangi, bir ticari bir faaliyet yürütmeyecek kişiler için geçerli ve başvuru yapılması gereken vize türüdür.

Bulgaristan turistik vize ile Bulgaristan’ da iş başvurusu yapılamaz, işe girilemez ve ticari bir faaliyet yürütülemez.

Bulgaristan turistik vize bir Schengen vizesi değildir. Alınacak Bulgaristan vizesi ile Schengen üye ülkelere seyahat edilemez.

Ancak pasaportunda geçerli Schengen vizesi olan kişiler söz konusu vizeleri ile Bulgaristan’ a vizesiz olarak giriş yapabilirler.

Bulgaristan turistik vize başvuru sahibine maksimum 30 gün kalışlı olarak takdim edilmektedir. Ancak Bulgaristan konsoloslukları son dönem almış olduğu kararlar neticesinde başvuru sahibine Bulgaristan turistik vizeyi 30 günlük kullanma koşulu ile vermekte ancak maksimum 15 ikamet günü olanağı tanımaktadır.

Bulgaristan turistik vize nasıl uzun süreli alınır?

Bulgaristan turistik vize maksimum 30 günlük verilmekte ancak kişiye 15 gün ikamet etme olanağı tanımaktadır. Her başvuru sahibi için söz konusu 30 günlük 15 ikamet günü süreli Bulgaristan turistik vize verileceği anlamını taşımaz. Bulgaristan turistik vize süresi, Bulgaristan turistik vize başvuruları sırasında evraklar arasında ibraz edilmekte olan hotel onay belgesinde bulunan süreye göre verilirken, Bulgaristan otel confirmation belgenizde bulunan rezervasyon süresi kaç gün süre ile geçerli Bulgaristan turistik vize alımınızı belirleyecektir.

Bulgaristan yabancılar şube onaylı davetiye belgesi bulunan kişiler ise Bulgaristan turistik vizelerini maksimum 30 gün süreli ve 30 ikamet günü olarak alabilirler. Yabacılar şube onaylı davetiye belgesi orijinal olması mecburidir.

Bulgaristan turistik vize kaç günde çıkar?

Bulgaristan turistik vize çıkma süresi konsolosluğun yoğunluğuna göre belirlenmektedir.

Bulgaristan turistik vize başvuruları için artık konsolosluklara şahsen başvuru yapılmazken, Bulgaristan konsoloslukları ile faaliyet yürüten başvuru merkezlerine vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Bulgaristan turistik vize başvurularınız hakkında verilecek kararlar konsoloslukların inisiyatifi altındadır.

Bulgaristan turistik vize başvuru işlemleri sırasında başvuru dosyanıza yaşanabilecek eksik evraklar sebebi ile Bulgaristan turistik vize çıkma süresine etki eden faktörlerdir.

Bulgaristan turistik vize sonuçlanma süresi yukarıda belirtilen unsurların göz önünde bulundurulmaması halinde maksimum 5 iş gününde neticelenecektir.

Bulgaristan turistik vize için konsolosluklara neden şahsi başvuru yapılamıyor?

Bulgaristan turistik vize için İstanbul Bulgaristan başkonsolosluğu, Ankara Bulgaristan büyükelçiliği yapılacak şahsi Bulgaristan turistik vize başvurularını istisnai durumlar olmadığı sürece kabul etmemektedir.

Bulgaristan konsolosluğu gerek duyması halinde vize başvuru sahibi görüşmeye şahsen çağırabilir.

Edirne ve Bursa Bulgaristan konsoloslukları ise bu bilgilerin önceden teyit edilmesi göz önünde bulundurularak şahsi başvuruları kabul edebilecektir.

Bulgaristan turistik vize ücreti

Bulgaristan turistik vize ücreti konsolosluğa ödenen harç miktarı 60 Euro'dur.

Bulgaristan konsolosluğu aracı kurum ücreti 25 Eu

Bulgaristan vizesi seyahat salık sigortası 18 eu

Bulgaristan vize servisi ücretimiz 30 eu

Bulgaristan vizesi acil durumlarda vip hizmet istemeniz durumlarında ek ücret alınacaktır.

Suriye vatandaşları için ödenen Bulgaristan turistik vize ücreti ise TC vatandaşlarına göre farklıdır.

İstanbul Bulgaristan başkonsolosluğuna, Bulgaristan turistik vize için yatırılacak ücretleri Garanti Bankasına yatırılmalıdır.

Edirne Bulgaristan başkonsolosluğuna, Bulgaristan turistik vize için yatırılacak ücretleri iş bankası Bankasına yatırılmalıdır.

Bursa Bulgaristan Konsolosluğuna, Bulgaristan turistik vize için yatırılacak vize ücretleri Garanti Bankasına yatırılmalıdır.

Ankara Bulgaristan Büyükelçiliği, Bulgaristan turistik vize için yatırılacak ücretleri Garanti Bankasına yatırılmalıdır.

Yükleniyor...
Bizi Arayın