Bulgaristan Aile Birleşimi Vizesi

bulgaristan vatandaşının ailesine oturum izni

Bulgaristan'da Oturum Sahibi Kişinin Eşi ve Çocuklarına Oturum İzni

Bulgaristan'a oturumu olan kişilerin birinci dereceden yakınları da oturum alabilmek için gerekli prosedürleri yerine getirmek koşuluyla d vizeye başvurabilirler. Sayfamızın devamında d vize başvuruları için gerekli koşullardan, temin edilmesi gerekli evraklardan bahsedilmiştir. Web sitelerimizden yapmak istediğiniz d vize başvuruları için bilgi alabilir, aklınıza takılan soruları çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimize danışabilirsiniz. D vize başvuruları Bulgaristan'da oturum almanın ilk adımıdır. Başvuru sahibine ilgili ülkede 90 günden fazla kalma hakkı verir. Ancak kısa süreli turistik, aile ziyaret gibi vize türlerinden başvuru yaparak Bulgaristan'a gittiğinizde bu vize ile oturum iznine başvuramazsınız. 

Euroasia GVS, Bulgaristan d vize başvuruları için danışmanlık hizmeti alabileceğiniz firmalardan biridir. Vize servisimiz, başvurunuz için bizi tercih ettiğinizde sizlere gereken desteği sağlayarak zorlu prosedürlerle sizi uğraştırmadan başvurunuzu tamamlamanızda yardımcı olur. D vize başvurusu için evrakların titizlikle hazırlanması gerekir. Euroasia GVS olarak hazırladığınız evrakları bize ulaştırmanız durumunda gerekli kontrollerini yaparak dosyanızı başvuruya hazır hale getirmekteyiz. 

D vize prosedürleri biraz karışık ve zahmetlidir. Dolayısıyla gerekli detayları iyi bilmeden başvuru yapmak sizleri olumsuz sonuca götürebilir. Ancak vize servisimiz başvuru işlemleriniz boyunca sizlere destek sağlayarak sorunsuz bir süreç yaşamanızı sağlar. Başvurunuz için yapılması zorunlu olan seyahat sağlık sigortanızı, evrak tasdik ve tercüme işlemlerinizi sizina adınıza tamamlamaktayız. 

Bulgaristan oturum izni başvurularınız için Euroasia GVS'den danışmanlık hizmeti alarak işlemlerinizi daha kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Yetkililerimize seyahatiniz ile ilgili detaylı bilgi verdikten sonra durumunuza uygun evrak listesini ve vize ücreti bilgisini içeren maili tarafınıza gönderilmek üzere talep edebilirsiniz. Talebiniz doğrultusunda sizlere yönlendirilen mail sonrasında hazırladığınız evrakları ofis adreslerimize şahsen getirebilir ya da kargo ile de ulaştırabilirsiniz. Vize yetkililerimiz gelen evraklarınızın tek tek kontrollerini sağlamakta, evrak tasdik ve tercüme işlemlerini tamamlamakta ve dosyanızı konsolosluk birimine sunmaya hazır hale getirmektedir. Dosyanız hazır olduğunda sizlere ulaşarak süreç hakkında detaylı bilgi vermekteyiz.

D vize başvurularınız için gün belirleme konusunda sizlere yardımcı olmaktayız. Konsolosluk kuralları gereği evrakları şahsen teslim etmeniz ve pasaportunuz çıkınca şahsen teslim almanız gerekir. Bulgaristan oturum vizesi başvuruları için işlem süresi en az 45 gündür. Bu süre başvuru için müracaat ettiğiniz Bulgaristan Konsolosluğunun yoğunluğuna göre değişebilir. Oturum izinlerinin onaylanması ya da reddedilmesinde karar verecek olan makam Bulgaristan Dışişleri Bakanlığıdır.

Eğer Bulgaristan’dan şirket kurma, emeklilik vb. bir durumdan dolayı oturum sahibi iseniz 1. derece akrabalarınız için oturum talebinde bulunabilirsiniz. Bunun için işlem sırası Bulgaristan’da başlayıp Türkiye’de sona ermektedir. Başvuru aşamaları şu şekildedir;

 1. Aşağıdaki evraklar ile Bulgaristan’da oturum sahibi kişi bağlı olduğu Yabancılar Şubesi’ne giderek 1. Dereceden akrabasına oturum talep ettiğini bildirerek başvuru yapar.

Başvuru sahibi aşağıdaki evrakları hazırlayıp Bulgaristan Yabancılar Şubesine sunmalıdır;

 • Başvuru sahibine ait tam vukuatlı nüfus kayıt örneği /aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)
 • Apostilli sabıka kaydı (Bulgaristan Dışişleri Bakanlığından tasdik ettirilerek Bulgar yeminli tercüman tarafından tercüme edilmeli)
 • Oturum izni fotokopisi
 • Bulgaristan'da oturum sahibi kişiye ait kira kontratı (Bulgaristan noter onaylı)
 • Kira kontratını yapan ev sahibi tarafından verilen başvuru sahibinin kendi evinde kalacağını beyan eden taahhütname)
 • Bulgaristan'da oturum sahibi kişiye ait Bulgaristan banka hesap fotokopisi (en az 6000 leva ya da 3000 € bakiyeli)
 • Oturum sahibi tarafından yapılmış Bulgaristan'da tam adresi belirtilmiş evde aile ferdinizin sizinle oturacağına ve orada tüm masraflarının sizin tarafınızdan karşılanacağına dair Bulgar noterinden tasdikli taahhütname (Deklaratsiya)
 • Eşinize oturum almak istiyorsanız Nüfus Müdürlüğünden Evlilik Kayıt Örneği (Form B) almalı ve valilikten ya da kaymakamlıktan apostilletip Bulgaristan'da Bulgarca tercümesi yapıldıktan sonra Sofya Dışişleri Bakanlığından onaylanmalıdır.
 • Çocuğunuza oturum almak istiyorsanız doğum kayıt örneği (Form A) almanız gerekir. Valilik ya da kaymakamlıktan apostilletip Bulgaristan'da Bulgarca tercüme edildikten sonra Sofya Dışişleri Bakanlığından onaylatılmalıdır. 
 • Eşinize/çocuğunuza oturum vize başvrusunda bulunabilmeniz için önce nüfus kayıt örneği, apostilli sabıka kaydı, kira kontratını yapan ev sahibinden noter onaylı taahhütname ve Bulgaristan banka hesabı ile birlikte Bulgaristan Yabancılar Şubesine başvuruda bulunmalısınız.

      2. Yapılan başvurunun onayı geldiğinde evraklarla birlikte Türkiye’den d vize başvurusu yapılır.

Türkiye'de bulunan Bulgaristan Konsolosluğuna d vize başvurusu yapmak için gerekli belgeler;

 • Yabancılar Şubesinden alınmış aile birleşim evrakı (Sabirane na semeystvo)
 • Bulgaristan’da oturumu olan kişinin, eşinin/çocuğunun tüm bakım ve masraflarının karşılanacağına dair taahhütname (Bulgar Noter’inden tasdikli)
 • Oturum sahibi kişinin oturduğu evin kira kontratı
 • Kira kontratını yapan ev sahibinden başvuru sahibinin kendi evinde kalacağını beyan eden noter onaylı taahhütname
 • Oturum sahibi kişinin oturum kartı fotokopisi
 • Başvuru sahibine ait sabıka kaydı (Apostilli)
 • Nüfus Kayıt Örneği
 • Pasaport (En az 2 yıl geçerli)
 • 2 adet biyometrik fotoğraf (Arka fonu beyaz, 3,5/4,5 mm boyutlarında)
 • Bulgaristan'da oturumu olan kişinin adına Bulgaristan’da bir bankada açılmış hesap (en az 6000 leva veya 3000 Euro bakiyesi olan, banka tarafından kaşelenip imzalanmış)
Adres:Adnan Saygun Cd. Kültür Mh. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/ İSTANBUL
Bulgaristan vizesi işlemleri için ayrıntılı bilgi 0212 287 73 33
Yükleniyor...
Bizi Arayın