Bulgaristan Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

 • Anasayfa
 • Vize
 • Bulgaristan Vizesi Nedir? Nasıl Alınır?

Bulgaristan Konsolosluğu Turistik, Ticaret, Ziyaret ya da Transit geçiş yapacak kişilerin aldığı tüm vizelerin kategorisi C vize denir. Bulgaristan C vizesi ortalama çıkış suresi: Bulgaristan Konsolosluğuna vize başvurunuz iletildikten sonra öngörülen sonuçlanma süresi 1 haftadır.

Bulgar vize seyahat süresi: Bulgar vize başvurunuza göre verilen vize süresi değişiklik gösterir. Turistik vize başvurularında Konsolosluğa sunulan hotel rezervasyonu süresi kadar verilir. Ortalama 7-15 gün arasındadır.

Ziyaret vizesi: Akraba ya da arkadaşlarınız tarafından gönderilen orijinal davetiye ile vize başvurusu yapılır, 30 gün Bulgaristan’da kalabileceğiniz tek girişli vize verir. İstisnai durumlarda 1. derece akrabalardan gelen davetiyelere (anne, baba, kardeş) 90 gün tek girişli vize verebiliyor.

Bulgaristan vatandaşı ile evli olanların, Evlilik cüzdanlarını Bulgaristan’da tescil edenlere (grajdanski brag olanlara) Bulgaristan 1 yıllık çok girişli aile ziyaret vizesi vermekte.

Ticari vize: Bulgaristan’da iş yapan, Firma ziyaretlerine giden, Bulgaristan’daki şirketin yabancılar şubesinden aldığı orijinal davetiye ile alınabilen vizedir. Ayrıca Bulgaristan’da şirketiniz var ise veya Türkiye’deki şirketinizin temsilciliğini Bulgaristan’da kurulmuş ise yine Bulgaristan ticari vize alabilirsiniz. İlk ticari vizeniz ise eğer tek girişli, iş ilişkinizi, gümrük beyannameleri, fatura ve sözleşme ile ispatlayabilirsiniz. Çok girişli 6 aylık veya 1 yıllık çok girişli vize verebiliyor.

Transit vize: Makedonya, Romanya giden kişilere verilen vize türü transit vizedir. Türk vatandaşlarına ve Türkiye’de oturumu olan yabancı vatandaşlarına Bulgaristan konsolosluğu çift girişli vize verir. Makedonya’da sürekli seyahat etmesi gereken durum ispatlandığı takdirde, Bulgaristan konsolosluğu çok girişli vize verir. Bulgaristan transit vize ile seyahat eden yolcu 48 saat bulgaristan sınırlarında kalma hakkı vardır. Romanya çok girişli vizesi olan kişi Bulgaristan’dan vize almasına Schengen çok girişli vizesi olan kişi Romanya ya da Bulgaristan vizesi almasına, Bulgaristan çok girişli vizeye sahip olan kişi Romanya vizesi almasına gerek yoktur. Romanya’ya vizesiz seyahat edebilir. En çok sorulan soru Moldova ya da Ukrayna’ya seyahat edecek yolcuların Bulgaristan ve Romanya’dan geçmek zorunda kaldığından her iki ülkeden de vize nasıl alabiliriz, almamız gerekir mi? Çok girişli vize nerden alabilirseniz tek vize ile tüm işinizi halledebilirsiniz. Ancak bu konuda her iki ülke de tek seferli vize vermeye ısrar ediyor..

Bulgaristan vizesi Schengen vizesi değildir: Bulgaristan Avrupa birliği ülkesi olup henüz Schengen ülkesi değildir. Schengen vizesi vermez Kendi vizesini sadece bulgaristan gidebileceğiniz bir vizedir. Eğer çok girişli bir vize ise Romanya ve Hırvatistan’da Bulgaristan vizesi ile seyahat edebilirsiniz. Schengen vizesi nerden alındıysa ilk o ülkeye giderek kullanılmalı. o ülkeye 1 kere gitmiş olmanız ve defalarca Bulgaristan’a giderek kullanılan vizeler yanlış kullanıldığı algılandığından Bulgaristan’da kullanılmamasını önerir. Bulgaristan için ayrıca vize almanızı öneririz. Bulgaristan konsolosluğu sadece ekredite şirketlerden vize başvuruları aldıkları için, Akredite olmayan şirketler sürekli yakınırlar. Bulgaristan vizesi almak zor, Bulgar vize alamıyorum, vizelere ret veriyor diyerek sürekli Schengen’e vizesi almanıza önerirler/yönlendirirler (Yanlış) ve Şengen vizesi alırken o ülkeye gidecek tarihleri ve kalacak hotel beyanında bulunduğunuzdan ve o ülkeye gitmediğiniz için yalan beyandan bir sonraki vizeniz olumsuz sonuçlanabilir. Bulgaristan vizesi çok kolay, Az evrak ile alınır ve Schengen vizesine göre daha çabuk sonuçlanır. Bulgaristan turistik vizesi için 3 evrak yeterlidir; Hotel rezervasyonu, Banka hesap cüzdanı, nüfus kayıt örneği, Pasaport ve fotoğraf olması yeterli. Orijinal nüfus kayıt örneği orijinal, diğer evrakların fotokopi olması yeterlidir.

Bulgaristan vize ücreti: Herkesin sorduğu soru Bulgaristan konsolosluğu vize ücreti ne kadar, Bulgaristan konsolosluğu elden para alıyor mu harcı hangi bankaya yatırılır, bulgaristan vize ücretini yatırılacak hesap numarası nedir, Bulgaristan vatandaşı ile evli olan kişiler vize ücreti ne kadar, Çocuklardan vize ücreti ne kadar alınıyor. Kosova Makedonya Moldova vatandaşlarından vize ücreti ne kadar alınıyor gibi her yerde yazmayan sorular soruluyor? bulgaristan konsolosluğu ya da Büyükelçiliğin İstanbul, Bursa, Ankara Garanti bankasına yatırılıyor vize harcı, Edirne Bulgaristan Başkonsolosluğu iş bankasına yatırılıyor. Bulgaristan konsolosluğu ve Büyükelçiliğin aldığı vize ücreti 60/35 €’dur, Bulgaristan vatandaşı ile evli olanlara vize harcı alınmamaktadır. 6 yaşından küçük çocuklarda vize ücreti alınmamaktadır, ancak toplama merkezi ücret alır, seyahat sigortası ücreti ve Euro Asia Visa Services olarak  servis ücretimiz mevcut.

Euroasia Bulgaristan vize servisi size ne sağlar: Öncelikle son dönemlerdeki gündem konsolosluklarda sürekli değişen mevzuatı takip eder ve size kusursuz hizmet verir ve yanlış yapmanızı engeller. Çıkarlarınızı korur, şahsen Konsolosluğa ya da aracı kuruma gelmez, gereksiz zaman kaybetmezsiniz. Euro Asia size verdiği fiyatlar anahtar teslimdir. Verdiğiniz ücretten başka hiç bir ücret ödemezsiniz. Konsolosluk harcı, aracı kurum ücreti, Bulgaristan30.000 € teminatlın seyahat salık sigortası fotokopi form davetiye veya hotel rezervasyonu dahil anahtar teslim fiyatı verir.

Euroasia Global Visa Services ücretsiz hizmetler: wifi, çay, kahve, yemek, börek ve diğer ikramlar. Fotoğraf, Form doldurma, fotokopi, dosya hazırlama/düzenleme.

Ekstra ücretleri: Euro Asia sektörde en iyi olmaya gayret göstermektedir. Dönemsel değişikliklerde alanı dışındaki konularda işini ahlaklı ve en iyi yapan kişi/firma ile çalışır. Acil durumlarda hızlandırma ve durumunuzun sorununu ve acil isteklerinizin ölçüsünde vip hizmetler isteğiniz doğrultusunda ücretlendirilecektir.

Bunun yanında Bulgaristan konulu her türlü servis alabilir mevzuat ile ilgili her konuda danışmanlık alabilirsiniz

 • Bulgaristan hotel rezervasyonu / Konaklama ve organizasyon
 • Eski Göçmenlere Bulgaristan vatandaşlığı hakkını geri alma
 • Bulgaristan Vatandaşlığı olan çocuklarını Bulgaristan vatandaş başvuruları
 • Evlilik işlemlerinizi Bulgaristan’da onay ve tescil işlemleri
 • Bulgarca Türkçe yeminli tercüme
 • Bulgaristan Dış İşleri Bakanlığı Konsolosluk bölümü evrak tasdik tercüme ve onaylama /doğrulama işlemleri.
 • Bulgaristan’da pazar araştırması
 • Bulgaristan’da şirket evliliği
 • Bulgaristan’da her türlü şirket kurma
 • Türkiye’deki şirketinizin Bulgaristan’da Temsilciliğini kurmak Oturum dosyası hazırlama.
 • Bulgaristan’a taşınma / Çocuklara okul bulmak kayıt etmek
 • Üniversite kayıt işlemleri
 • Askerlik tecil dosyası hazırlama
 • Gayrimenkul / Yatırım danışmanlığı.
 • Yatırım yolu ile Bulgaristan vatandaşlığı.
 • Bulgaristan’da, dedelerinizden kalan arsaların veraset işlemleri.

Bulgaristan hem kış sezonu hem de yaz sezonu içerisinde hemen hemen her mevsim karşıladığı turist sayısı bakımından oldukça ilgi görmektedir. Bulgaristan’a seyahat planlayan turistlerin Bulgaristan vizesi almak için gerekli olan evrakları temin ederek Türkiye’de size yakın olan ofisimiz ile görüşerek bu evrakları Euro Asia adreslerine ulaştırmaları yeterli olacaktır.

Tarihi ve kültür yoğunluğu açısından Türk adet ve geleneklerine oldukça yakın olan Bulgaristan görsel güzellikleriyle de gezginlerin ve seyyahların dikkatini her zaman çekmeyi başarmıştır. Son dönemlerde özellikle kış turizmine ağırlık vererek bu alanda gerçekleştirdiği yatırımları ile kayak turizmi başta olmak üzere kış sporu tutkunlarının da uğrak yeri haline gelmeyi başarmış olan Bulgaristan adeta yanı başımızda bir saklı hazine gibi durmaktadır.

Bulgaristan’a ziyaret gerçekleştirmek için Bulgar vizesi ne zaman kalkacak sorusunun cevabını beklemek yanlış olur. Bulgaristan vize davetiyesi almak ise Bulgaristan Konsolosluğunun belirlediği Bulgar vize davetiyesi şartlarının yerine getirilmesi sonucunda gerçekleşebilir. Fakat bu alternatifi beklemek ise Bulgar vize ekşi yorumları gibi sonuçlar doğurabilir.
Bu sebeplerden dolayı Bulgaristan vize danışmanlığı alarak Bulgar vatandaşlarının tabi olduğu vize uygulamalarını daha net ve açık bir şekilde öğrenebilir, Bulgaristan ziyareti planlamalarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız. Bulgaristan vize parası ve Bulgar vize pasaport işlemleri ne kadar tutar soruları istenilen Bulgaristan vize türüne göre değişiklik gösterdiği için tam net ve kesin bir cevap verilemeyebilir. Fakat bu ve benzeri sorular yetkili vize merkezi ve Bulgar vize işlemleri için profesyoneller çözümler üreten vize acentelerine sıkça sorulan sorular olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu soruların doğru ve en net cevaplarını bulmak, istenilen çözümlere ulaşmak için İstanbul’da ve Ankara’da olduğu gibi Edirne Bursa ve İzmir’de de şubeler açmış, ülkenin her yerinden Bulgar vizesi almak ve Bulgaristan’a vize çıkartmak için en kesin çözümler üreten Euro Asia Bulgaristan vize servisine ulaşmak gerekmektedir.

Bulgaristan seyahatiniz için vereceğiniz ilk ve en doğru karar kesinlikle Bulgar vize harçları sorusunu Bulgar vizesi çıkartmak konusunda deneyimli bir vize merkezine iletmek olacaktır. Aklınıza takılan ve Bulgar vizesi için neler gereklidir gibi cevapları en kısa sürede alacağınız bir yetkili vize acentesi size en doğru cevapları sunacaktır.

Yükleniyor...
Bizi Arayın