Ziyaret Vizesi

 • Anasayfa
 • Vize
 • Ziyaret Vizesi

Bulgaristan Ziyaret Vizesi için gereken belgeler 2017

 • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)

 • 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel, beyaz fon üzeri)

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)

 • Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi (En az 5000 tl bakiyesi bulunan, kaşe ve imzalı)

 • Davetiye (1.Dereceden Akrabanız-Anne-Baba-Eş-Çocuk-Kardeş vb. Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı, orjinal) 

 • Davetiye yapan kişinin Bulgaristan oturum kartı fotokopisi

 • Davetiye yapan kişinin Bulgaristan'da oturduğu yere ait kira kontratı fotokopisi

 • Davetiye yapan kişinin Bulgar noterinden yapmış olduğu davet ettiği kişinin orada kalacağı süre boyunca bakım ve masraflarını karşılayacağına dair Taahütname

 • Varsa: Tapu , Maaş  bordrosu ve işe giriş bildirgesi, emekli iseniz emeklilik belgesi, şirket sahibi iseniz imza sirküleri ve antetli kağıdına dilekçe

 • Muvafakatname (18 yaşından küçük kişiler ile seyahat edilmesi halinde, anne baba onaylı, orijinal belge)

 • İkametgah Belgesi

Vize Ücreti: 140 € + KDV (Vize Ücreti, Konsolosluk Harcı, Randevu Ücreti ve Hizmet Bedeli dahildir) Vize ücreti bize başvuru sırasında döviz olarak ödenir.

Vize Çıkış Süresi: 5 - 7 İş günüdür

Dikkat: Acil durumlarınıza ekstra ücret karşılığında vizeniz hızlandırılır. Evraklarınızı kargo ile gönderecekseniz lütfen aşağıdaki soruları yanıtlayıp, evrak listesiyle birlikte bize gönderin.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Başvuruları Hakkında

Bulgaristan Başkonsolosluğu İstanbul, Bulgaristan vize başvuru işlemleri için randevu sistemiyle çalışmaktadır. Bulgaristan turistik vize başvuruları, Bulgaristan konsoloslukları tarafından yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine gerçekleştirilmekte direk olarak Bulgaristan konsolosluklarına Bulgaristan turistik vize müracaatlarında bulunulamamaktadır. Bulgaristan konsolosluklarına gerçekleştirilecek Bulgaristan vize başvuruları için Bulgaristan konsolosluklarının randevu hattını kullanarak vize randevularınızı alabilirsiniz. Bulgaristan konsolosluğu İstanbul vize müracaatları için konsolosluk vize başvurularında yaşanılacak yoğunluk sebebi ile ileri bir tarihe vize randevu verebilecektedir.

Bulgaristan ziyaret vize işlemleri hakkında

Bulgaristan’da bulunan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımızın alması gereken vize Bulgaristan vize kategorisidir Bulgaristan ziyaret vize. Bulgaristan Özel ziyaret vize, Bulgaristan’dan gelecek olan davetiye yazısı olma koşuluyla gerçekleşirken Bulgar davetiye yazısı olmaksızın Bulgaristan akraba ziyareti vizesi alınamayacaktır. Bulgaristan aile ve akraba ziyareti vize alınabilmesi için Bulgaristan’dan gelecek olan davetiye yazısı Bulgaristan noter onaylı ve yabancılar şubesi onaylı olmalıdır. Bulgar özel ziyaret vize ise maksimum 30 gün olmak üzere tek girişli verilmektedir.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi alan ve 1.Derece akraba ziyareti gerçekleştirecek olan kişiler ise çok girişli Bulgaristan özel ziyaret vize alabileceklerdir. Bulgaristan ziyaret vizesi ise Schengen kapsamında olan bir vize değildir. Vatandaşlarımız almış oldukları Bulgar ziyaret vize ile Schengen ülkelerine giriş yapamayacaklardır.

Bulgaristan ziyaret vize ile Bulgaristan'da uzun süreli kalamaz, Bulgaristanda oturum izni alamaz, Bulgaristan vatandaşlığına geçemezsiniz. Bulgaristan özel ziyaret vizesüresinin bitmesi öncesi Bulgaristan'dan ayrılmalısınız. Ayrıca Bulgaristan ziyaret vize ücreti Bulgaristan'da kalınacak olan süreye göre değilmektedir. Bulgaristan ziyaret vize işlemlerine başlamadan önce temsilcinizden veya Bulgaristan Konsolosluğundan ticari Bulgar vize ücretlendirmelerini öğrenebilirsiniz.

Adres: Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sit 6.Blk D4 Ulus -Levent / İstanbul

Telefon: 02122877333

Yükleniyor...
Bizi Arayın