Bulgaristan Ziyaret Vizesi

bulgaristan ziyaret vizesi

Bulgaristan ziyaret vizesi kısa süreli vize kategorilerinden biridir. Başvuru sahibine 90 günden daha az konaklama imkanı verir. Bulgaristan’da yaşayan aile/arkadaşınızı ziyaret etmek için başvurmanız gereken vize türüdür. Ziyaret vizesi başvurusu yapmak için yakınınızdan aldığınız davet mektubunu ilgili konsolosluk birimine sunmalısınız. Davet mektubu ile diğer evrakları beyan ederek ziyaret vizesi başvurunuzu gerçekleştirmiş olursunuz.

Vize başvuruları için sunulan evraklar güncel tarihli olmalıdır. Eski tarihli evraklarla yapılan başvurular olumsuz sonuçlanabilir. Bulgaristan ziyaret vizesi başvurunuz için sunduğunuz davetiyenin Yabancılar Şubeden onaylı olması gerekir.

Başvurular ikamet ettiğiniz bölgenin yetki alanındaki konsolosluk birimine yapılır. Euroasia GVS ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz halinde sizleri yormadan işlemlerinizi tamamlamaktayız. Bulgaristan ziyaret vizesi başvurusu için şahsen bulunulmasına gerek yoktur. Vize servisimiz, gerekli evrakları ofis adreslerimize kargo ile göndermeniz halinde işlemlerinizi tamamlamakta ve başvurunuzu yapmaktadır. Seyahatiniz için yaptırmak zorunda olduğunuz seyahat sağlık sigortanızı, ulaşım ve konaklama rezervasyonlarınızı talep etmeniz halinde sizin adınıza yapmaktayız.

Türkiye’nin dört farklı ilinde Bulgaristan diplomatik temsilcilikleri bulunmaktadır. Bazıları başvuru için randevu talep ederken bazı konsolosluk birimleri talep azlığı nedeniyle randevuya gerek duymadan başvuru kabul etmektedir. Örneğin Ankara konsolosluk birimi kısa süreli vize başvurularında kişilerden randevu talep etmemektedir. Ancak bu uygulamanın zamanla değişebileceğini unutmayınız. Başvuru işlemlerinizden önce ikamet bölgenizin yetki alanındaki konsolosluk biriminden bilgileri teyit etmenizi tavsiye ederiz.

Bulgaristan Ziyaret Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar 

 • Pasaport (En az 1 yıl geçerli)

 • 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel, beyaz fon üzeri)

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi ve Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)

 • Banka Hesap Cüzdanı Fotokopisi (En az 5000 tl bakiyesi bulunan, kaşe ve imzalı)

 • Davetiye (1.Dereceden Akrabanız-Anne-Baba-Eş-Çocuk-Kardeş vb. Bulgaristan Yabancılar Şube onaylı, orjinal) 

 • Davetiye yapan kişinin Bulgaristan oturum kartı fotokopisi

 • Davetiye yapan kişinin Bulgaristan'da oturduğu yere ait kira kontratı fotokopisi

 • Davetiye yapan kişinin Bulgar noterinden yapmış olduğu davet ettiği kişinin orada kalacağı süre boyunca bakım ve masraflarını karşılayacağına dair Taahütname

 • Varsa: Tapu , Maaş  bordrosu ve işe giriş bildirgesi, emekli iseniz emeklilik belgesi, şirket sahibi iseniz imza sirküleri ve antetli kağıdına dilekçe

 • Muvafakatname (18 yaşından küçük kişiler ile seyahat edilmesi halinde, anne baba onaylı, orijinal belge)

 • İkametgah Belgesi

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Kaç Günde Çıkar: Vize Çıkış Süresi: 5 - 7 İş günüdür

Bulgaristan Ziyaret Vizesi Başvuruları Hakkında

Bazı konsolosluk birimleri, Bulgaristan vize başvuru işlemleri için randevu sistemiyle çalışmaktadır. Başvurular şahsen kabul edilebildiği gibi yetkilendirilmiş aracı kurumlar vasıtasıyla da kabul edilir. Bulgaristan konsolosluklarına gerçekleştirilecek Bulgaristan vize başvuruları için Bulgaristan konsolosluklarının randevu hattını kullanarak randevu talep edilebilir.  Euroasia GVS olarak randevularınızı sizin adınıza almaktayız. İstanbul için vize müracaatlarında yaşanılacak yoğunluk sebebi ile ileri bir tarihe vize randevu verilebilir. İşlemlerinizi vize servisimiz aracılığıyla yürüttüğünüzde en uygun ve yakın tarihe randevunuzu almaktayız. 

Bulgaristan ziyaret vize işlemleri hakkında

Bulgaristan’da bulunan aile, akraba ve arkadaşını ziyaret edecek vatandaşlarımızın alması gereken  vize Bulgaristan ziyaret vizesidir. Bulgaristan Özel ziyaret vizesi, Bulgaristan’dan gelecek olan davetiye yazısı olma koşuluyla gerçekleşirken, Bulgar davetiye yazısı olmadığında bu kategoriden vize alınamamaktadır. Aile ve akraba ziyareti vizesi alınabilmesi için Bulgaristan’dan gelecek olan davetiye yazısı Bulgaristan'da noter ve yabancılar şubesi onaylı olmalıdır. Bulgar özel ziyaret vize ise maksimum 30 gün olmak üzere tek girişli verilmektedir.

Bulgaristan’da üniversite eğitimi alan ve 1.Derece akraba ziyareti gerçekleştirecek olan kişiler ise çok girişli Bulgaristan özel ziyaret vize alabileceklerdir. Bulgaristan ziyaret vizesi ise Schengen kapsamında olan bir vize değildir. Vatandaşlarımız almış oldukları Bulgar ziyaret vize ile Schengen ülkelerine giriş yapamayacaklardır.

Bulgaristan ziyaret vize ile Bulgaristan'da uzun süreli kalamaz, Bulgaristanda oturum izni alamaz, Bulgaristan vatandaşlığına geçemezsiniz. Bulgaristan özel ziyaret vize süresince ilgili ülkede bulunabilirsiniz. Verilen vize sürelerine göre giriş çıkış tarihlerinize dikkat etmelisiniz. Ayrıca Bulgaristan ziyaret vize ücreti Bulgaristan'da kalınacak olan süreye göre değişmektedir. Bulgaristan ziyaret vize işlemlerine başlamadan önce temsilcinizden veya Bulgaristan Konsolosluğundan ticari Bulgar vize ücretlendirmelerini öğrenebilirsiniz.

Başvuru için ziyaret edebileceğiniz ofis adresi ve bilgi alabileceğiniz iletişim numarası;

Adres: Adnan Saygun Cad. Körkadı Sok. Turizm Sit 6.Blk D4 Ulus -Levent / İstanbul

Telefon: 02122877333

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın