Bulgaristan Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bulgaristan'a seyahat etmeyi düşünen değerli yolcularımız, Seyahatinizi gerçekleştirmek için yerine getirilmesi gereken birtakım vize prosedürleri vardır. Bu vize prosedürlerine Umuma Mahsus (Bordo) pasaport sahipleri tabiidir. Yeşil (Hususi), Gri (Hizmet) ve Siyah (Diplomatik) pasaport sahipleri yapacak oldukları kısa süreli (90 günden kısa) Bulgaristan seyahatleri için vize prosedürlerinden muaftır. İlgili ülkede 90 günden uzun süre ikamet etmek isteyen vatandaşların ise durumlarına uygun olarak Bulgaristan d (oturum) vizesi başvurusu yapması gerekir.

Bulgaristan vize başvurusu için gerekli evraklar seyahat uzunluğuna, gidiş amacına, mesleki statülere göre değişiklik gösterir. Çalışan, işveren, öğrenci, çiftçi, serbest meslek çalışanı vb. durumlara göre başvuru sahiplerinin farklı evraklar hazırlaması gerekir. Aynı zamanda evraklarınız seyahat amacınıza göre şekillenir. Bulgaristan’a planladığınız kısa süreli turistik bir seyahat için davetiye temin etmeniz, herhangi bir iş yerinde çalışmıyorsanız, ev hanımıysanız güncel şirket evraklarını hazırlamanız gerekmez. Başvuru türünüze, mesleki durumunuza uygun, en güncel evrak listesi için çağrı merkezlerimizi arayabilir, müşteri temsilcilerimizle seyahatiniz hakkında daha detaylı konuşabilirsiniz.

Sitemizde seyahat türlerine uygun olarak hazırlanmış Bulgaristan turistik vize, Bulgaristan ticari vize, aile ziyaret vizesi ve transit vize evraklarına ulaşabilirsiniz. Ancak başvurunuz için hazırlıklara başlamadan önce bizlere ulaşarak evrak listesi hakkında detaylı bilgi almanızı öneririz. Bulgaristan seyahatiniz için gerekli evraklar vize başvurunuza göre farklılık gösterir. Seyahat amacınız turistik, ticari, aile ziyareti, transit vb. olabilir. Ülkeyi gezmek, tarihini öğrenmek, kültürünü tanımak vb. amaçlarla seyahat etmeyi düşünüyorsanız Bulgaristan turistik vizesi için gerekli olan evrakları hazırlamalısınız. İş toplantısı, fuar, seminer, sempozyum gibi ticari amaçlarla seyahat etmek için ise Bulgaristan ticari vize evrakları, o ülkede yaşayan bir yakınınızı ziyaret amaçlı bir seyahat düşünüyorsanız alacağınız davet mektubu ile birlikte Bulgaristan ziyaret vizesine başvuruda bulunmanız, bu vize türüne uygun evraklar hazırlamanız gerekir.

Her vize türü için sunulması gereken standart evraklar vardır. Seyahat dönüş tarihinden sonra en az 6 ay daha geçerli olan bir pasaport, seyahat amacına uygun olarak doldurulmuş Bulgaristan vize başvuru formu, biometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortası, banka dökümü, pasaport fotokopisi vb.dir. Euroasia GVS ile başvuru işlemlerinizi tamamlamanız halinde seyahatiniz için geçerli olan zorunlu seyahat sağlık sigortası ve konaklama rezervasyonlarını sizin adınıza yapmaktayız.

Başvuru işlemleriniz için Euroasia GVS ile çalışmanız halinde sizleri zahmetli prosedürlerle uğraştırmadan süreci sizin adınıza yürütmekteyiz Gerekli kişisel evraklarınızı ofis adreslerimize kargo ile ulaştırmanız yeterlidir. Kısa süreli (c vize) başvurularınız için şahsen gelmenize gerek yoktur. Bulgaristan vizesi için gerekli evraklar seyahat amacınıza uygun bir şekilde hazırlandıktan sonra vize servisimiz, sizin adınıza gerekli tüm prosedürleri tamamlayarak başvurunuzu sonuçlanma aşamasına kadar takip eder. Kısa süreli c vize başvurularınız sonuçlandıktan sonra yine şahsen gelmenize gerek kalmadan çıkan pasaportunuzu ikamet adresinize göndermekteyiz. Süreç hakkında sormak istediğiniz soruları mesai saatleri içinde çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimize danışabilirsiniz.

Bulgaristan D Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Sayfamızın başında kısa süreli c vize başvuruları için gerekli evraklar ve başvuru sürecinden kısaca bahsedilmiştir. Uzun süreli d vize başvurularında sürecin işleyişi biraz farklıdır. D vize Bulgaristan’da 90 günden uzun süre konaklamak isteyen kişilerin talep etmesi gereken bir vize türüdür. Dolayısıyla hazırlanması gereken evraklar daha fazla, vize işlem ve sonuçlanma süresi daha uzundur. Vize servisimiz, Bulgaristan d vizesi başvurularınız için evrak hazırlama ve gerekli tercüme, tasdik işlemleri için sizlere destek sağlamakta, danışmanlık hizmeti vermektedir. Ancak başvurular ilgili konsolosluk birimine şahsen yapılmalı ve başvuru sonrasında çıkan pasaport da şahsen teslim alınmalıdır.

Bulgaristan vize başvuruları için bölge farkına dikkat edilmelidir. Türkiye’de bulunan dört farklı diplomatik temsilcilik, vize başvurularını kabul etmeye ve sonuçlandırmaya yetkilidir. Ankara Büyükelçiliği, İstanbul Başkonsolosluğu, Edirne Başkonsolosluğu ve Bursa Konsolosluğu kendi görev çevresindeki vatandaşlara vize başvuruları için, vatandaşlık, liçna karta, pasaport ve pasavan işlemleri için hizmet vermektedir.

İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Çanakkale çevresinde ikamet eden vatandaşlara, Edirne Başkonsolosluğu, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ ve ilçelerinde ikamet eden vatandaşlara hizmet sunar. Ankara Büyükelçiliğinin görev alanı ise daha çok bu iki konsolosluğun yetki alanı dışında kalan şehirleri kapsar. Bursa Konsolosluğu ise Türkiye’nin hemen her yerinden başvuru kabul etmektedir. Bulgaristan d vizesi için gerekli belgeler başvuru yapılacak vize türüne göre değişir. Aile birleşimi dolayısıyla d vize başvuru evrakları ile, emekliler için d vize başvuru evrakları birbirinden farklıdır. Dolayısıyla başvuru sahibinin evraklarını ikamet amacına uygun olarak hazırlaması gerekir. Euroasia GVS olarak ikamet amacınıza uygun evrak listesi, vize ücreti ve süreç hakkında sizleri detaylı olarak bilgilendirmekteyiz.

Uzun süreli ikamet için başvuru yapılabilecek d vize türleri ve evrak listeleri sitemizde ayrı ayrı sayfalarda açıklanmıştır. Bulgaristan evlilik vizesi, Bulgaristan öğrenci vizesi, Bulgaristan erasmus vizesi, Bulgaristan’da temsilciliği olanlar için d vize, yatırım amacıyla d vize vb. uzun süreli oturum izni için başvuru yapılabilecek d vizelerden bazılarıdır. Bilgilendirme amacıyla sizler için derlediğimiz sayfalarımızı okuduktan sonra vize işlem süreci hakkında yetkililerimizden detaylı bilgi talep edebilirsiniz. Euroasia GVS, zahmetli başvuru prosedürleriyle uğraştırmadan, hızlı ve kolay bir şekilde işlemlerinizi tamamlamanızda sizlere yardımcı olmaktadır.

Yükleniyor...
Bizi Arayın