Bulgaristan Öğrenci Vizesi

bulgaristan öğrenci vizesi

Oturum Vizesi – Bulgaristan'da Okuyan Öğrenciler İçin D Vize

D vize başvuru evrakları seyahat edilecek amaca göre değişir. Evlilik amacıyla talep edilen oturum izni evrakları farklı, eğitim amacıyla talep edilen d vize evrakları farklıdır. Dolayısıyla başvuru sahibinin seyahat amacına uygun evrakları hazırlayıp ilgili konsolosluk birimine sunması gerekir. Eğitim amacıyla Bulgaristan'a seyahat edecek öğrencilerin ilgili ülkede 90 günden uzun kalacakları için d vize başvurusunda bulunması gerekir. Eğitim amacıyla d vize talep eden öğrenciler, ilgili konsolosluk birimine evrakların orijinalini ya da aslı gibi noter tasdikli halini sunmalıdır. Sunulacak olan belgelerin güncel tarihli olmasına özen gösteriniz. 3 aydan eski tarihli belgelerinizi başvurunuz için sunmanızı tavsiye etmiyoruz.

Euroasia GVS d vize başvuru aşamalarınızda sizlere destek olmaktadır. Başvurunuzu vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirmeniz durumunda seyahatiniz için geçerli sağlık sigortanızı sizin adınıza düzenlemekteyiz. Hazırladığınız evraklarınızı ofis adreslerimize gönderebilir, doğruluklarını kontrol ettirebilirsiniz. Belgelerinizde herhangi bir eksiklik yoksa başvurunuz için gün belirleme konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Randevu gün ve saatinde konsoloslukta hazır bulunarak evraklarınızı şahsen teslim etmeniz ve başvuru sonrasında çıkan pasaportunuzu da şahsen teslim almanız gerekir. Bulgaristan öğrenci vizesi değerledirme aşaması yaklaşık 2 ay kadar sürmektedir. Verilen sürelerin konsolosluk biriminin yoğunluğuna ve sunulan evraklara göre değişebileceğini unutmayınız.

D vize başvurunuz sonuçlandığında Bulgaristan'a giderek Yabancılar Şubesinden oturum izni başvurusunda bulunmalısınız. Eğitim göreceğiniz okulunuzun bulunduğu şehrin Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesine giderek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İşlem süreci sonrasında oturum kartınızı teslim alabilirsiniz.

Bulgaristan’da eğitim görecek öğrencilerin Türkiye’den oturum vizesi (d vize) başvuruları için hazırlaması gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

  • Sabıka Kaydı - Apostilli Bulgaristan için (Tüm adliyelerden alınır)
  • 2 adet biometrik fotoğraf (35x45 mm ebatlarında, güncel, beyaz fon üzeri)
  • Okul Kabul Belgesi (Udostovorenie, Bulgaristan M.E.B.'dan alınan belge)
  • Öğrenci Belgesi (Udostovorenie, okuldan alınan belge)
  • Bulgaristan Yurt kabul belgesi (Evde kalınacak olması halinde Bulgaristan noterinden onaylı kontrat ve kira kontrotı yapan ev sahibinden noter onaylı taahhütname-başvuru sahibinin, kendi evinde kalacağını beyan eden-)
  • Muvafakatname (Kişi 18 yaşından küçük ise, anne baba onaylı, orijinal belge sunulmalıdır)
  • Taahhütname Noter onaylı (Aile bireyi masrafları karşılayacağını belirtmelidir)
  • Pasaport (Geçerlilik süresi en az 2 yıllık olmalıdır)
  • Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (Aile bilgilerini içerir, kaşe ve imzalı)
  • Başvuru sahibinin adına açılmış en az 1500 € (ya da karşılığı) bakiyeli banka hesap cüzdanı orijinali veya bankadan ıslak kaşeli imzalı banka hesap dökümü 

Adres: Adnan Saygun Cd. Kültür Mh. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/Beşiktaş/ İSTANBUL Bulgaristan vizesi işlemleri için ayrıntılı bilgi 0212 287 73 33

Yükleniyor...
Bizi Arayın