Konsolosluklar ve Büyükelçilik

Bulgaristan vize başvuruları ilgili konsolosluk birimine şahsen yapılabildiği gibi yetkilendirilmiş başvuru merkezleri ve acenteler aracılığıyla da yapılabilir. Bulgaristan Cumhuriyeti'nin Türkiye'nin dört farklı şehrinde diplomatik temsilciliği bulunmaktadır. Bu temsilcilikler Ankara, İstanbul, Bursa ve Edirne'dedir. Bulgaristan İstanbul Başkonsolosluğu, Bulgaristan Edirne Başkonsolosluğu, Bursa Konsolosluğu ve Ankara Büyükelçiliği konsolosluk işlemleri için yetkili resmi temsilciliklerdir. Her birimin kendi görev çevresi bulunmaktadır. İstanbul Başkonsolosluğu, İstanbul, Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya illerinde ve bu illerin ilçelerinde ikamet eden vatandaşlara hizmet vermektedir.

Edirne Başkonsolosluğu, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli ili ve ilçelerinde yaşayan vatandaşlara hizmet vermektedir. Bursa Konsolosluğu hemen hemen Türkiye'nin her şehrinden başvuru kabul etmekte ve Ankara Büyükelçiliği ise Ankara, Antalya, Artvin, Adana, Adıyaman, Ardahan, Amasya, Aksaray, Bayburt, Batman, Bartın, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Karaman, Konya, Kastamonu, Kırıkkale, Kilis, Konya, Mardin, Muş, Nevşehir, Sinop, Siirt, Zonguldak, Osmaniye, Uşak, Van, Rize, Yozgat, Malatya, Şırnak, Samsun, Gaziantep, Gümüşhane, Eskişehir, Mersin, Isparta gibi çok çeşitli bölgelerden başvuru kabul etmektedir.

Bulgaristan Cumhuriyeti'nin Türkiye'deki diplomatik temsilcilikleri, Türkiye'de yaşayan Bulgar vatandaşlarına, Türk vatandaşlarına ve Türkiye'de oturma izni olan yabancılara konsolosluk hizmeti sunarlar. Bulgar vatandaşlarına vatandaşlık, pasaport ve liçna kart işlemleri, oturma izni olan yabancılara ve Türk vatandaşlarına ise vize başvurularını kabul etme ve değerlendirme gibi hizmetler sunmaktadır. Her konsolosluk birimi istisnai durumlar haricinde kendi görev bölgesine hizmet verir.

Diplomatik temsilcilikler resmi tatil günlerinde kapalı olmaktadır. Lütfen seyahat planlarınızı yaparken başvurunuzu bu bilgi dahilinde şekillendiriniz. Web sitemizde farklı şehirlerde yer alan konsolosluk birimlerinin iletişim bilgileri ve açık adresleri yer almaktadır. İstanbul Başkonsolosluğu, Ankara Büyükelçiliği, Edirne Başkonsolosluğu ve Bursa Konsolosluğu iletişim bilgileri için tıklayınız. Şahsen başvuru yapmanız halinde güncel evrak listelerini teyit etmeyi unutmayınız. Başvurunuzu Euroasia GVS ile tamamlamanız halinde ise sizlere destek olmaktayız.

Avrupa Birliği üyesi olan Bulgaristan Cumhuriyeti, Türkiye'den yapılan vize başvurularını şahsen, yetkilendirilmiş seyahat acenteleri, vize başvuru merkezleri, tur şirketleri vb. aracılığıyla kabul eder. Şahsen yapılan müracaatlarda bazı konsolosluk birimleri randevu talep ederken bazıları talebin az olmasından dolayı randevuya gerek duymaz. Bulgaristan kısa süreli c vize başvurularınız için randevu gerekip gerekmediğini ilgili konsolosluk birimini arayarak öğrenebilirsiniz. Uzun süreli d vize başvurularında ise başvuru sahibinin konsolosluk biriminde hazır bulunması gerekir. Dolayısıyla d vize başvuruları için randevu talep edilir. İkamet ilinize göre d vize randevu işlemlerinizde Euroasia Bulgaristan departmanı olarak sizlere yardımcı olmaktayız.

Bulgaristan hem kış sezonu hem de yaz sezonu içerisinde hemen hemen her mevsim karşıladığı turist sayısı bakımından oldukça ilgi görmektedir. Bulgaristan'a seyahat planlayan turistlerin Bulgaristan vizesi almak için gerekli olan evrakları doldurup, ofis adresimize kargo ile ulaştırmaları yeterli olacaktır. Yetkililerimiz bizlere ulaştırmış olduğunuz evrakların kontrolünü yaptıktan sonra işlemlerinizi başlatmaktadır. 

Tarihi ve kültür yoğunluğu açısından Türk adet ve geleneklerine oldukça yakın olan Bulgaristan, görsel güzellikleriyle de gezginlerin ve seyyahların dikkatini her zaman çekmeyi başarmıştır. Son dönemlerde özellikle kış turizmine ağırlık vererek bu alanda gerçekleştirdiği yatırımları ile kayak turizmi başta olmak üzere kış sporu tutkunlarının da uğrak yeri haline gelmeyi başarmış olan Bulgaristan adeta yanı başımızda bir saklı hazine gibi durmaktadır.

Bulgaristan vize başvurusu için danışmanlık hizmeti alarak prosedürleri daha net ve açık bir şekilde öğrenebilir, Bulgaristan ziyareti planlamalarınızı ertelemek zorunda kalmazsınız. Bulgaristan vizesi nasıl alınır ve Bulgaristan vizesi ne kadar soruları başvurulacak vize türüne göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla en güncel ve doğru bilgi, seyahatinizin amacına uygun olarak yanıtlanacaktır. Seyahatinizin detaylarına karar verdikten sonra çağrı merkezlerimizden bize ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

devamını oku

Yükleniyor...
Bizi Arayın