Bulgaristan Vize Ücreti 2017-2018

  • Anasayfa
  • Vize
  • Bulgaristan Vize Ücreti 2017-2018

Bulgaristan Vizesi Ücreti Ne Kadardır?

Bulgaristan vize ücreti, vize başvuru sahibinin seyahat amacına, seyahat süresine ve seyahat amacıyla uyumlu vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Bulgaristan’a vize başvurusunda bulunacağınız vize türü seyahat amacınızı da belirlemektedir. Kısa süreli Bulgaristan seyahati için talepte bulunacağınız vize türü C tipi vizeler olarak da bilinen turistik, ticari, transit, aile ve arkadaş ziyareti vizelerinden biri olabilir. Uzun süreli ve çok girişli vizeler Bulgaristan aile birleşimi, Bulgaristan’da oturum izni, çalışma izni alma, şirket kurma, şirket temsilciliği açma, uzun süreli eğitim gibi amaçları içeren D tipi vize kategorisi içinde yer alırlar. Bulgaristan vizesi ne kadar sorunuza en doğru ve güncel yanıtı almak için lütfen Çağrı Merkezimizi arayarak bilgilendirme e-mail’i talep ediniz.

Temsilcilerimizle yapacağınız görüşmede seyahat detaylarınıza dair bütün bilgileri paylaşabilirsiniz. Bulgaristan vizesi için size gönderilecek olan bilgilendirme e-mail’i vize için durumunuza/mesleğinize uygun gerekli evrak listesini, talep ettiğiniz vizenin çıkış süresini ve ayrıca vize harç ve koordinasyon ücretini içermektedir. İşlemlerinizi hızlandırmak ve vize randevunuzun hemen alınabilmesi için güncel pasaportunuzun fotokopisini göndererek başvuru sürecini başlatabilirsiniz. Bulgaristan vize başvurularında konsolosluk mülakatı olmadığından başvurunuzu sizin adınıza hızla yapabiliyoruz. Bunun için hazırlamanız gereken evrakları bize şahsen ulaştırabileceğiniz gibi kargo veya kurye ile de gönderebilirsiniz.

Bulgaristan Vize Fiyatları

Bulgaristan vize fiyatı yukarıda belirttiğimizi vize türü ve seyahat amacının yanında Bulgaristan’a giriş sayısına göre de değişmektedir. Bulgaristan turistik vizesi tek girişli ve 15 gün süreyle verilirken, Bulgaristan’a iş amaçlı gidecek olanlar ticari vize başvurularında çok girişli vize talep edebilmektedirler. Ayrıca eşi Bulgar vatandaşı olan kişiler ve eşi Bulgaristan’da yaşayan kişiler Bulgaristan vizelerini çok girişli olarak alabilmektedirler. Ancak Bulgaristan’dan alınmış evlilik cüzdanının fotokopisinin vize başvuru dosyasında olması gerekmektedir. Çok girişli Bulgaristan vizesi en fazla 1 yıl süre ile verilmektedir. Eğer 1 yıldan daha uzun süre Bulgaristan’a seyahat etmenizi gerektirecek durumlar var ise Bulgaristan D Vize başvurusu yapmanız gerekecektir. Çok girişli vize taleplerinde neden çok girişli vize talebinde bulunduğunuzu vize talep dilekçenizde geçerli sebeplerle açıklamanız gerekmektedir. Bulgaristan üzerinden aktarma yaparak başka ülkelere seyahat edecek kişiler transit vize başvurusunda bulunmalıdır. Bulgaristan transit vizesi tek veya çift girişli alınabilmektedir.

Bulgaristan vize fiyatları Bulgaristan Konsolosluğu tarafından belirlenen vize harç bedeli ve Euroasia Global Visa Services koordinasyon ücretlerini içermektedir. Bulgaristan vizesi için konsolosluktan randevu alınması, evrakların incelenmesi, takibi ve teslim edilmesi koordinasyon ücretlerine dahildir. Bu hizmetlere ek olarak seyahat sağlık sigortasının yapılması ve gerektiği durumlarda otel rezervasyonlarının düzenlenmesi de koordinasyon işlemlerinin içinde yer almaktadır. Bulgaristan vize evrakları, uygulaması ve ücretleri hakkında detaylı bilgiyi Euroasia İstanbul, Edirne, Ankara ve İzmir şubelerimizi arayarak öğrenebilirsiniz. Vize ücretleri Bulgaristan Konsolosluğu tarafından döneme bağlı olarak güncellenebilmektedir. Bulgaristan vize işlemleri hakkıda güncel bilgi almak için lütfen Çağrı Merkezimizi arayınız.

Yükleniyor...
Bizi Arayın