İstanbul

  • Anasayfa
  • Şubelerimiz
  • İstanbul Vize İşlemleri

Bulgaristan vizesi başvurularınızı zahmet çekmeden Euroasia GVS ile tamamlayabilirsiniz. Kısa süreli c vize başvurularınız için şahsen gelmenize gerek kalamdan evraklarınızı gönderip işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Başvuru türünüze göre hazırlamanız gereken evrak listesi farklıdır. Evraklarınız için hazırlıklara başlamadan çağrı merkezlerimizi arayarak yetkililerimizle iletişime geçin. Başvurunuz ile ilgili detaylı bilgi aladıktan sonra hazırlıklarınıza başlamanızı öneriyoruz.

Euroasia Bulgaristan departmanı, başvurunuz ile ilgili gerekli prosedürleri ve izlenmesi gereken yolları sizlere tek tek anlatmaktadır. Başvurunuz ile ilgili yeterli bilgiye sahip olmadığınızda bu süreç giderek zorlaşır. Ancak prosedürü ve sürecin nasıl işlediğini, nelere en çok dikkat etmeniz gerektiğini öğrendiğinizde başvuru işlemleri kolaylaşır. Her biri alanında uzman Bulgaristan departmanı yetkililerimizle başvurularınız için gereken desteği sağlamak için buradayız. 

İstanbul'da bulunan ofisimiz, başvurularınız için sizlere hizmet vermektedir. İletişim adreslerimizden bize ulaşarak Bulgaristan konsolosluk işlemleri ile ilgili bizlerden yardım alabilirsiniz. 

Bulgaristan C Vize Çıkış Süresi: Bulgaristan kısa süreli vize başvuruları (turistik, ticari, aile ziyaret, transit) yaklaşık 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Başvuruların sunulan evraklara göre, vize türüne göre ve konsolosluk birimlerinin yoğunluklarına göre daha uzun ya da daha kısa sürede sonuçlanabileceğini unutmayınız.

İstanbul D Vize Çıkış Süresi: Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu'na D vize / Oturma izin başvurular yapıldığında  yaklaşık 45 iş günü sonunda neticelendiği bilgisi konsolosluk birimi tarafından paylaşılıyor olsa da işlemin pratikte 3 ayı bulabildiği de görülmektedir. Bu nedenle uzun süreli vize başvurularınızı en uzun çıkış süresini göz önüne alarak yapmalısınız.

Acil Bulgaristan vizesi İstanbul başvurularınız için lütfen müşteri temsilcilerimiz ile iletişime geçiniz.

Fiyatlarımıza; konsolosluk vize ücreti, adınıza düzenlenecek olan konfirme hotel rezervasyonu, seyahat sağlık sigortası, danışmanlık hizmeti ve evraklarınızın Konsolosluğa sunulmasına hazır hale getirilmesi dahildir.

Dikkat!

Vize onayı hususunda tek yetkili makam Bulgaristan Konsolosluğu’nun Vize Bölümü’dür.

Bulgaristan Vize İşlemleri İstanbul

İstanbul, Çanakkale, Kocaeli, Sakarya ve çevre il/ilçelerde ikamet eden vatandaşlar işlemlerini İstanbul ofisimiz aracılığıyla gerçekleştirebilirler.  Bulgaristan'a planladığınız seyahatler için belirli vize koşullarını yerine getirmeniz gerekir. Bu koşulların eksik bilinmesi yapılan başvuruyu ret yanıtına kadar götürebilir. Dolayısıyla yapılan başvuruların eksiksiz ve doğru olması için gerekli prosedürü tam anlamıyla öğrenmek gerekir. Başvurularınızı vize servisimiz aracılığıyla gerçekleştirmeye karar verirseniz Bulgaristan temsilcilerimiz sizlere gerekli prosedür hakkında detaylı bilgi vermektedir.

Bulgaristan kısa süreli vize prosedürleri arasında parmak izi uygulaması bulunmamaktadır. Dolayısıyla işlemleriniz için ikamet ettiğiniz şehirden başvuru hizmeti alabilirsiniz. Seyahat amacınıza uygun olarak vize türüne karar vermeli ve verdiğiniz karar doğrultusunda birtakım bize evrakları hazırlamalısınız. Hazırlayacağınız evraklar konusunda yetkililerimizden destek talep edebilirsiniz. Yetkililerimiz evraklarınızın kotrollerini sağlamakta ve eksiksiz, doğru belgelerle başvurunuzu tamamlamanızda sizlere yardımcı olmaktadır. Başvurularınız için bizi tercih etmeniz halinde izlemeniz gereken yollar aşağıdadır;

  • İstanbul Bulgaristan vize başvurusu için vize uzmanlarımız ile iletişime geçin.
  • Bulgaristan Vize uzmanlarımızdan İstanbul Başkonsolosluğun talep ettiği güncel evrak listesinin ve vize ücretinin e-posta adresinize gönderilmesini talep edin.
  • Evrak listesini eksiksiz tamamlayıp İstanbul'daki ofisimize, elden veya kargo ile ulaştırın.
  • Bulgaristan vizesi için gerekli belgeler tarafımıza ulaşır ulaşmaz kontrollerini tamamlıyor ve eksik ya da hatalı belgeleriniz varsa düzeltmeniz için sizleri haberdar ediyoruz.
  • Başvurunuz için son hazırlıklar da tamamlandığında başvurunuzu gerçekleştiriyoruz
  • İşlem süreci boyunca vize başvuru sorgulama işlemlerinizi yapmakta ve sonuçlandığında ise sizleri bilgilendirmekteyiz.
  • İşlem sonunda çıkan pasaportunuzu bulunduğunuz yere kargo ile gönderiyoruz.

Görüldüğü üzere Euroasia Global Visa Services ile vize başvurularınızı zahmet çekmeden kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Başvuruların kabul edilmesi, değerlendirilmesi ve sonuçlandırılması sadece ilgili konsolosluk biriminin inisiyatifindedir. Başvurunuz ret ile sonuçlanırsa tekrar başvuru yapma hakkınız olduğunu unutmayınız. Ancak tekrar yapılan başvurular için yeni bir başvuru dosyası hazırlamanız gerektiğini de unutmayın. Bulgaristan vize işlemleri ile ilgili sormak istediğiniz soruları bg@eagvs.com adresinden bizlere ulaştırabileceğiniz gibi çağrı merkezlerimizi arayarak temsilcilerimizle de telefonda görüşebilirsiniz.

ADRES TELEFON

İstanbul Bulgaristan Vize işlemleri tel hattı: 0212 963 50 14

İstanbul Bulgaristan Vize Merkezi

Adres: Adnan Saygun Cd. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/ Beşiktaş/ İSTANBUL

Bulgaristan Vize Merkezi Yol Tarifi: Mecidiyeköy'den DT- 2 otobüsüne binerek Bulgaristan Konsolosluğu durağında indikten sonra Tekfen Holding'in çıkış kapısının karşısındaki binada hizmet vermekteyiz.

İstanbul Bulgaristan Konsolosluğu Görev Bölgesi 

İstanbul, Çanakkale, Kocaeli ve Sakarya çevresinde ikamet eden vatandaşlar vize, pasaport, liçna karta, pasavan ve vatandaşlık işlemleri için Başkonsolosluğa müraacat edebilirler.

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu İletişim Bilgileri:

Adres: Ahmet Adnan Saygun Cd. № 44, Ulus - 2.Levent, 34340, Istanbul, Turkey

Telefon: +90 212 281 01 14/15/16

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu Çalışma saatleri : Pazartesi - Cuma / 08:30 - 17:30

Bulgaristan İstanbul Konsolosluğu Kabul Saatleri : Pazartesi - Cuma / 09:00 - 12:00

devamını oku

Adres

Adnan Saygun Cd. Körkadı Sk. Turizm Sitesi 6.Blok D:4 Ulus/ Beşiktaş/ İSTANBUL

Telefon/Faks

+90 212 963 50 14

Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma: 8:30 - 18:00
Cumartesi: 10:00-14:00

Eposta

bg@eagvs.com
Bizi Arayın