Ticari Vize Soru ve Cevap

Soru   : Çalışan ile yapılan sözleşmenin noter tasdikli mi olması gerekmektedir?

Cevap: Evet Bulgaristan ticari vize için hazırlayacağınız evraklarda çalışan sözleşmesinin noter tasdikli olması gerekmektedir.


Soru   : Açılan temsilcilik ne gibi faaliyetlerde bulunabilir?

Cevap: Temsilcilik; Pazar ve piyasa  araştırması, ana firma reklamı, sözleşmeler imzalanması gibi faaliyetleri yürütebilir.


Soru   : Bulgaristan’da açtığım Temsilcilik üzerinden gelir elde edilebilir mi?

Cevap: Bulgaristan’da kurulmuş temsilcilik yapılan faaliyetlerden gelir elde edemez çünkü kanuan göre tüm masraflar ana şirket tarafından karşılanmak zorundadır.


Soru   : Bulgaristan’da kurduğum temsilcilik üzerinden ticari vizeyi ne kadar süreli alabilirim?

Cevap: Bulgaristan’da kurmuş olduğunuz temsilcilik üzerinden C tipi vizeyi en uzun 1 yıllık olarak talep edebiliyorsunuz.


Soru   : Şirketimi Bulgaristan’da yeni kurdum, sadece kuruluş belgem ile vize alabilir miyim?

Cevap: Şirketinizden alacağınız evraklarınızın tam olması gerekmektedir, sadece kuruluş belgesi vize başvurusunda bulunmanız için yeterli değildir.


Soru   : Bulgaristan’da kurulmuş şirketim üzerinden uzun süreli vize alabilir miyim?

Cevap: Evet uzun süreli vize başvurusunda bulunma hakkına sahipsiniz ancak firma kurulduktan sonra ilk ticari başvurunuz ise hemen uzun süreli vize alamayabilirsiniz. 


Soru   : Daha önce Bulgaristan’a hiç giriş yapmadım, adıma yeni bir firma kuruldu vekalet ile, ticari uzun süreli vize alabilir miyim?

Cevap: İlk Bulgaristan vizeniz ise uzun süreli başvuru yapılmamasını tavsiye edebiliriz, özellilke firmayı vekalet ile kurdurmuş ve ülkeye hiç seyahat etmemiş iseniz ilk aşamada kısa süreli bir vize almanızda fayda var.


Soru   : Türkiye’de bir avukat bürosunda ssk lı olarak avukatlık yapmaktayım, vergi levham yok, Bulgaristan’dan gelen ticari davetiyem ile Bulgaristan vizesine başvuruda bulunabilir miyim?
Cevap:  Yanında çalışmış olduğunuz Avukat’a ait evraklar ve sizin orada çalıştığınıza dair evraklar ile birlikte başvuru yapabilirsiniz.

Yükleniyor...
Bizi Arayın