Ticari Vize Nedir? Nasıl Alınır?

Bulgaristan ticari vize, Bulgaristan Konsolosluğu tarafından hazırlanmış olan kısa süreli Bulgar vizesi kategorisidir. Bulgaristan ticari vize maksimum 90 gün olarak verilirken ticari Bulgar vizesi, sadece Bulgaristan’da ticari bir faaliyet yürütebilmenizi sağlayacaktır. Aynı zamanda Bulgaristan ticaret vizesi, Bulgaristan’da fuar ziyaret edebilmenizi, Bulgaristan’da iş görüşmesinde bulunabilmenizi de sağlayacaktır. Bulgaristan ticari vizesi ile Bulgaristan’da çalışma, iş başvurusunda bulunma ve Bulgaristan’da iş yeri açma gibi bir hakkınız ise bulunmaz. Bulgaristan ticari vize işlemleri için en önemli prosedür ise Bulgaristan’dan almanız gereken davetiyedir. Bu davetiye yazısı Bulgaristan’da ziyaret edecek olduğunuz şirketten alınması gerekirken, davetiye yazınızın olmaması halinde Bulgar ticari vize alma imkânınız bulunmaz.

Bulgaristan Ticari Vize Başvuru 

Bulgaristan ticari vize alabilmek için Bulgaristan Konsolosluğu’nun belirlemiş olduğu Bulgaristan ticari vize uyum şartlarının eksiksiz olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Bulgaristan ticari vizesi alabilmek için öncellikle vize uyum koşullarının eksiksiz olarak tamamlanması gerekirken, tamamlanamayan her evrak ve belge Bulgaristan ticari vize alımınıza engel oluşturacaktır.

Bulgaristan Ticari Vize Şartları

Bulgaristan’a gidecek kişinin adı, soyadı, doğum tarihi ve pasaportuna dair göstergeler. Seyahat içeriğini nelerin oluşturduğu ve referans olan kişi tarafından masrafların karşılanacağına dair dokümanlar. Bulgaristan Konsolosluğuna hitaben yazılmış olup seyahat tarih aralığı, konaklama bilgileri, seyahat sponsoru ve seyahatin kimle gerçekleşeceğine dair bilgileri içermelidir.

Bulgaristan Ticari Vize Başvuru Formu

Bulgaristan vize başvuru formu, Bulgaristan Konsolosluğu’nun başvuru sahibi hakkında bilgi edinebilmesini sağlayan bir belgedir. Bulgaristan vize başvuru formu, vize başvuru sahiplerinin Bulgaristan Konsolosluğu ile iletişime geçtiğinizi gösterirken, Bulgaristan vize başvuru formu büyük harfle, okunaklı ve başvuru evraklarınızda vermiş olduğunuz bilgilerle uyum gösterir şekilde doldurmalıdır. Bulgaristan vize başvuru formunu İngilizce ve Türkçe olarak doldurabilirsiniz.

Bulgaristan Ticari Vize Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Bulgaristan ticari vize işlemleri sırasında dikkat etmekte yarar sağlayabilecek hususlar şöyledir; Bulgaristan Konsolosluğu evraklarınızı ve evraklarınızın içeriğini göz önünde bulunduracaktır. Bulgaristan ticari vize başvuruları işveren ve SSK çalışanı olarak yapılırken, Bulgaristan ticari vize başvuruları sırasında seyahat tarihinizin bitiminden itibaren en az 6 ay geçerliliği olan pasaportlar kullanılmalıdır. Ayrıca seyahat tarihinizden maksimum 15 gün önce başvuru işlemlerine başlamış olmanız Bulgaristan seyahatinizin kesinleşmesini sağlayacaktır.

  •  Bulgaristan ticari vize işlemleri için zorunlu olan davetiye yazısı ise vize başvuru evrakları arasında mutlaka bulundurulmalıdır.
  •  Bulgaristan ticari vize ile vize süreniz bitmeden ülkeden ayrılmanız gerekmektedir.

Bulgaristan ticari vizesi (212) 963 50 14’nolu telefon numarasını kullanarak Vize Merkezini arayabilir ve Bulgaristan Konsolosluğuna gelmenize gerek kalmadan ticari Bulgar vizesini kolayca alabilirsiniz.

 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın