Transit Vize Soru Cevap

Soru : Romanya’ya gideceğim, Romanya vizem var yine de Bulgaristan’dan transit vize almam gerekiyor mu?
Cevap: Romanya vizeniz var ise gidişte herhangi bir vize almanıza gerek kalmadan Bulgaristan’dan geçebilirsiniz. Ancak Romanya vizeniz tek girişli ise ve dönüşte tekrar Bulgaristan üzerinden karayolu ile dönmeyi düşünüyorsanız, tek girişli Romanya vizesi ile Bulgaristan’a dönüşte giriş yapamazsınız. Bunun için transit vize almanız gerekmektedir.


Soru: Makedonya’da 2 yıldır kurulmuş bir şirketim var ve zaman zaman karayolu zaman zaman havayolu ile seyahatlerimi gerçekleştirmekteyim. Ancak her seferinde karayolu için Bulgaristan’dan transit vize almam gerekiyor. Transit vizeyi 1 yıllık talep edebilir miyim?
Cevap: Transit vizelerde, asıl gideceğiniz ülke ile olan bağınızı kanıtlayan bir evrak sunarsanız (Şirket evrakları, çifte vatandaşlık, öğrenci belgesi vb.) vizeye uzun süreli olarak başvuru yapabilir ve 6 aylık veya 1 yıllık bir vize alabilirsiniz.


Bulgaristan vize işlemleriBulgaristan transit vize işlemleri ve Bulgaristan vize prosedürlerini kolay ve sorunsuz şekilde aşabilmek için Vize Merkezi temsilcileri ile iletişim kurabilirsiniz.

Vize Merkezi iletişim 0212 287 73 33

 

 

 

 

 

 

 

 

Yükleniyor...
Bizi Arayın