Bulgaristan Pasavan, Pasaport ve Kimlik Başvurusu

s. şen 08/06/17, 09:39
anne ve baba olarak ikimizde çift vatandaşız (tr ve bg) 2 yaşında oğlumuz var bulgaristanda evraklarını egn çıkması için teslim ettik. egn çıktığı zaman pasaport ve kimlik için oğlumuzuda alıp oraya gideceğiz. ama nasıl gitmemiz gerektiğini bilemedik. türk pasaportu çıkartıp vize mi almak gerekiyor, birde pasavan diye birşey olduğunu duyduk ama onunda sadece gidiş olduğunu söylediler. bulgarıstana gidip 1 hafta içinde pasaport başvurusu yapıp geri türkiyeye dönmemiz gerekiyor. ilk pasaportta 1 ayda çıkıyor dediler. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yardımcı olabilir misiniz.
Bulgaristan Vize

Merhaba,

Bulgaristan pasavan, pasaport ve kimlik başvurusu; oğlunuz için pasavan almanız gerekmektedir. Oğlunuz için T.C. pasaportuna Bulgar vizesi alamazsınız, pasavan çıkarmanız gerekmektedir. Pasavan tek sayfalık pasaporttur. Geçerlilik süresi 3-30 iş günü arasında değişmektedir. Pasavan başvuruları ortalama 3-7 iş günü arasında değişmektedir.

Saygılarımızla,

Evrim N. 

Ali Duymuş 02/07/19, 15:32
Bayan arkadaşım Bulgaristan doğumlu kırmızı pasaportu var çifte vatandaşlık almak istiyor neler yapmamız gerek
Bulgaristan Vize

Türk vatandaşlığı da mı almak istiyor? Evlilik gerçekleştirildikten sonra vatandaşlık başvurusu yapabilirsiniz. Evlilikten sonra en az 3 yıl Türkiye’de ikamet etmesi gerekli. Ayrıntılı bilgi için https://gocmenburo.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz. Saygılarımızla, Evrim

Gülnaz Davutoğlu 03/07/19, 14:25

Merhaba, Pasavanı aldıktan sonra kaç gün süre verilmektedir sınırı geçmek için. Şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum iyi çalışmalar diliyorum. Saygılarımla,

Bulgaristan Vize

Merhaba, Pasavan başvuruları 3-10 iş günü içerisinde neticelenmektedir.

Saygılarımızla,

Evrim

Şirin Balcı 03/07/19, 14:29

Merhaba, Anne bulgaristan çifte vatandaşı oğlum 3 yaşında pasavana vize başvurusu için gerekli evraklar nelerdir. pasavana vizesi ile başka ülkelere gidilebiliyor mu?

Bulgaristan Vize

Merhaba, Pasavan geçici pasaporttur. Bulgaristan’a giriş yaparak Bulgaristan’da pasaport başvurusu yapabilirsiniz. Pasavan için gerekli belgeler şu şekildedir:

Pasavan için gerekli evraklar (çocuklar için)

  • Çocuğa ait Bulgaristan’dan çıkartılmış doğum belgesi (Akt Za Rajdane)
  • Anne Babanın Bulgaristan Evlilik Cüzdanı (Grajdanski Brak)
  • Çocuğa ait TC Kimlik fotokopisi
  • Anne ve babaya ait TC Kimlik fotokopisi
  • Bulgar vatandaşı Anne ve Babaya ait Bulgar pasaportu fotokopisi
  • Bulgar vatandaşı olan Anne ve Babaya ait Liçna Kartı fotokopisi
  • 2 adet fotoğraf *Türkiye’den ikametgâh 

Saygılarımızla,

Evrim

İlknur Yılmaz 03/07/19, 14:32

Liçna kart sahibiyim eşim ve çocuklarıma vize nasıl almalıyım bulgaristan için çocuklarımın biri 13 diğeri 24 yaşında

Bulgaristan Vize

13 yaşındaki oğlunuz için pasavan çıkartabilirsiniz. Eşiniz ve 24 yaşındaki çocuğunuz için Bulgaristan D vize başvurusunda bulunabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Aylin 03/07/19, 15:16

merhaba, 7 yaşındaki oğluma pasavan çıkartmak istiyorum. nasıl randevu alabilirim? Ayrıca ben istanbul'da oturmuyorum ama istanbulda'ki konsolosluğa başvuru yapabılır mıyım?

Bulgaristan Vize

Merhaba, oğlunuzun pasavan işlemlerinde dilerseniz istanbul'dan dilerseniz ikamet yerinize en yakın ofisimizden destek alabilirsiniz. İrtibat numaramız: +90 (212) 963 50 14

Saygılarımızla,

Evrim

ely aleksieva 03/07/19, 16:14

Merhaba, evlilik halinde ve isim değişikliğinde Türkiye'den başvurmak yeterli mi? pasaport yenilerken yoksa Bulgaristan'dan mı yenilemek lazım? hangi belgeler gerekli? Çocuğun vatandaşlığı için nereden nereden nasıl başvurmak gerek yani gerekli belgeler nedir?

Bulgaristan Vize

Merhaba, evlilik cüzdanınız Bulgaristan'dan mı? Türkiye'de yaşıyorsanız konsolosluklar aracılığıyla pasaport başvurusu yapabilirsiniz. Her iki konu hakkında da ofisimizden ücretli destek alabilirsiniz. Çocuk Türkiye doğumluysa ayrıntılı bilgi için: Bulgar vatandaşı çocuğu için vatandaşlık 

Saygılarımızla,

Evrim

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Bizi Arayın