1951 Göçmenleri İçin Bulgaristan Vatandaşlığı

h. büyükkaan 19/03/17, 15:54
babam 1951 göçmeni nasıl vatandaşlık alabiliriz
Bulgaristan Vize

1951 göçmenleri ve çocukarı için Bulgaristan vatandaşlığı prosedürü için önce babanızın vatandaş olup olmadığı tespit edilmelidir. Elinizde bulunan o yıllara ait eski belgeler ile birlikte, isim denklik belgesi ve  Bulgaristan'dan alınmış güncel tarihli doğum belgesi ile birlikte vatandaşlık sorgulaması yapmanız gerekmektedir.  Adalet Bakanlığı’nda vatandaşlık sorgulamasında bulunmanız ve babanızın  hala Bulgaristan vatandaşı olup olmadığını tespit etme aşamasında Adalet Bakanlığı’ndan gelen cevap olumlu olur ise sizin de vatandaşlık başvurusu yapma hakkınız bulunur.

Saygılarımızla,

Evrim

Hüseyin Can 01/07/19, 12:30
merhaba babam bulgaristan 1938 dogumlu sanırım 1951 gelmişler halen hayatta ben bulgaristan vatandaşlıgı alabilir miyim?
Bulgaristan Vize
Merhaba, 1951 yılında gerçekleştirilen mübadele ile Bulgaristan’dan Türkiye’ye anlaşmalı gelen kişiler doğdukları ülkenin vatandaşlığından çıkmış olsalar dahi vatandaşlık başvurusu yapabiliyorlar. Bulgaristan’ın vatandaşlığını alanlar ise çocuklarını ve torunlarını bile Bulgar vatandaşlığına geçirebiliyor. Yani ilk önce babanızın Bulgaristan vatandaşlığı alması gerekecektir. Saygılarımızla, Evrim
Recep Eğridere 03/07/19, 11:22

Merhaba . Babamın babası ve babaannem Bulgaristan Eğridere doğumlu ve orada uzun yıllar yaşamışlar 1948 - 1950 yıllarında Türkiyeye göç etmişler . Her ikiside vefat etti . babam sağ. ben eşim ve çocuğum için Bulgaristan vatandaşlığı konusunda girişimde bulunabilirmiyim. Basın ve medyada bu konuda sayısız bilgi ve haber var. Ancak doğru ve ne yapabileceğime dair hiç bir şey bilmiyorum. Bu konuda sizlerden destek ve bu işlemleri yapacak birine ihtiyacım var

Bulgaristan Vize

Merhaba, göç eden kişiye ait vatandaşlık hakkının korunup korunmadığına dair yorumda bulunabilmek için göç eden kişinin göç yılını net olarak bilmek gerekmektedir. İkamet ettiğiniz bölgenin bağlı olduğu Nüfus Müdürlüğü’ne giderek isim denklik belgesi talebinde bulunabilirsiniz. İsim denklik belgesi ile göç yılına dair bilgi edinebilir ve isim denklik belgesiyle birlikte vize servisimizden vatandaşlık tespiti için danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Yücel Sever 03/07/19, 11:49

Merhaba, Babam bulgaristan vatandaşı, ben de babamın vatandaşlığından yararlanarak çifte vatandaş olmak istiyorum.25 yaşındayım, Türkiye'de doğdum. Vatandaşlık işlemlerini bulgaristana gitmeden Türkiye'deki bulgaristan konsolosluğunda yapabiliyor muyum ?Bu işlemler için bir danışmanlık hizmeti sağlıyor musunuz ? E-mail ile veya telefon ile bilgilendirme rica ederim.

Bulgaristan Vize

Merhaba, Babanız Bulgar vatandaşı ise vatandaşlık talep etme hakkınız bulunmaktadır. Vatandaşlığın korunup korunmadığını tespit etme aşamasında danışmanlık hizmeti sağlamaktayız. Daha detaylı bilgi için Vatandaş anne/baba çocuğuna Bulgaristan vatandaşlığı başlığını ziyaret edebilirsiniz.

Saygılarımızla,

Evrim

Mehmet Yılmaz 03/07/19, 13:11

Merhaba ben Mehmet yılmaz sorum şu annem Bulgaristan 1945 Eğridir’e doğumlu ve 1951 tarihinde de Türkiye ye göç etmişler annem hala sağ yaşıyor ben ve kardeşlerim çifte vatandaşlık alabilir miyiz selamlar

Cevap Ver
Lütfen bu mesajın spam amaçlı olmadığını anlayabilmemiz için yandaki doğrulamayı yapınız.
Bizi Arayın