Sorular & Yorumlar

  • Anasayfa
  • Bulgaristan Hakkında Sorular & Yorumlar

Size yardımcı olmak için buradayız.

Danışmanlarımız sorularınızı en kısa süre içinde cevaplayacaktır.

Sayfaya Git
Andrei 07/06/19, 04:52
Merhabalar ben çifte vatandaşım. Eşim türk vatandaşı. Bulgaristan oturma izni var. Fakat süresi bittiği için giriş yapamıyoruz. Oturma iznini uzattık yeni kartı şu anda bulgaristan göç idaresinde. Gidip onu almamız gerekiyor. Bize acil C tipi turistik vize gerekiyor. Lütfen gerekli evrakları bize bilgi verirseniz çok mutlu oluruz. Saygılar
Sayfaya Git
i. dörtdemir 24/10/18, 22:57
d vize için bulgaristan vize reddi olursa hemen haber gelır mı yoksa 45 60 gun sonundamı haber gelir
Sayfaya Git
Z. DEMİR 01/10/18, 12:27
İYİ GÜNLER
BİR KONUDA YARDIM ALACAKTIM. BENİM KIZIM 4 YILDIR BULGARİSTAN'DA OKUMAKTA ANCAK 4 YILINI DOLDURDUĞU İÇİN TEKRAR YENİDEN ÖĞRENCİ VİZESİ ÇIKARTMAMIZ GEREKTİĞİNİ VE BU SEBEPLE BULGARİSTAN EĞİTİM BAKANLIĞINDAN YAZI GETİRMEMİZ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİLER. BULGARİSTAN EĞİTİM BAKANLIĞINA MÜRACAAT ETTİK FAKAT HENÜZ YAZIYI ALAMADIK

SÜREMİZ KISITLI VE YENİ DÖNEME KAYIT YENİLEME YAPABİLMEK ÇİN ACİL OLARAK ÖĞRENCİ VİZESİ İŞLEMLERİNİ BİTİRMEMİZ GEREKİYOR. KIZIMIN OKUMAKTA OLDUĞU SOFYA MEDİKAL ÜNİVERSİTESİNDEN ÖĞRENCİ BELGESİ ALIP APOSTİL TARZI BİR ONAYLAMA YAPTIRSAK İŞİMİZE YARAR MI? VEYA BU KONUDA BİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRSİNİZ. YENİ KAYIT DEĞİL 1 YIL HAZIRLIK (PLOVDİV) VE 3 YILDIR SOFYA MEDİCAL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİSİ)

Sayfaya Git
A. Ertuğrul 02/08/18, 21:37
Merhaba! Enekli subayım. Yeşil pasaportum var. 2010 yılı Nisan ayından bu yana yılda 2, 3 kez Bulgaristana gidiyorum. Bulgaristanı çok seviyorum. 2010 yılında Sofya'da bir apartman dairesi satın aldım. Yeşil pasaportum olduğu için vize sorunum yok. Fakat ben devamlı oturma izini almak istiyorum. Kendi dairemde devamlı kalmak istiyorum. Bu konuda beni yönlendirmenizi bekliyorum. Beni aydınlatırsanız memnun olurum. Teşekkürler. Yanıtınızı bekliyorum.
Sayfaya Git
Yasemin 27/11/17, 13:43
Bosna hersek te oturuyorum.Yunan transit vizesi alıp önce Yunanistan'a giriş yapıcaz kara yoluyla sonra...Yunanistan'dan 2 günlüğüne Almanya ya turistik gezi yapıp oradan Türkiye'ye uçakla dönücez...en son Türkiyeden arabayla Yunanistan üzerinden Bosna Hersek'e gelicez....bu seyahat planında bi sıkıntı olur mu
Sayfaya Git
b. demirok 15/11/17, 19:54
Türkiye’de şirketi olan kişiler için Bulgaristan’da temsilcilik açma şartları? hangi evraklar gerekli acaba
Sayfaya Git
M. koyuncu 02/11/17, 14:59
Çift vatandaşım romen ve türk pasaportum var.bulgaristan vizesi almam gerek mı
Sayfaya Git
N. ŞANLI 05/10/17, 12:12
süresi 2013 te dolan licnam kartam var. izleyeceğim yol nedir
saygılar
Sayfaya Git
Ş. Gazi 06/09/17, 15:09
Bulgar pasaportunu uzatmak için hangi belgeler gerekli...ve 5 yıllık pasaport ücreti ne kadar?
Sayfaya Git
N. güler 23/07/17, 15:08
Merhabalar, 2 yaşında kız çocuğum var. Geçen yıl turistik vize ile Bulgaristan'a çıkış yaptı. Anne Türk, baba Bulgaristan vatandaşı. Bulgaristan da evliliğimiz var. Kızıma yeniden vize çıkartmak istiyoruz. Hangi tip vize çıkartabiliriz.
Sayfaya Git
A. w.Jalloh 04/07/17, 14:00
Merhabalar efendim,

Adım Ahmed w.Jalloh liberya vatandaşıyım 2012 yılında Türkiye Diyanet Vakfı bursu kazanarak Türkiye'ye geldim.
Şimdi uludağ üniversitesinde iktisat bölümü okumaktayım.

İkamet tezkeresim süresi bitmeden önce uzatmasını yaptırdım fakat randevu tarihinde gidemedim şimdi yeni ikamet almam için yurt dışı giriş çıkış yapmam lazım.
Bu konuda bulgaristan da iki günlük geçirmek istiyorum. Vizesi almak için yardımcı olmanızı arz ediyorum

Teşekkürler
Sayfaya Git
s. sever 23/06/17, 08:58
Merhaba,

5 yıllık liçna kartım (daimi oturum) var.TC pasaportluyum.AB ülkelerine TC pasaportum ve BG kartım ile giriş yapabilirmiyim?
Sayfaya Git
F. mutlu 21/06/17, 01:14
1989 gocmeniyim Bulgrstna daha sonra hic giris yapmadigim icin vize verilmeyebilirmis dogru mu.BG"de cifte vatandas islemleri icin hangi evraklar gerekli. İsim denklik gerekli mi
Sayfaya Git
A. DOĞAN 11/06/17, 03:17
Merhabalar
Bu yaz sonunda 15 günlük trenle bir balkan rail turum olucak ve girişi ve çıkışı bulgaristandan yapmayı düşünüyorum vize konusunda herhangi bir problem yaşarmıyım konaklama için bi arkadaşımın evini göstermeyi düşünüyorum eğer orası olmazsa hotel rezervasyonlarını göstersem red yeme ihtimalim varmıdır teşekkür ederim.
Sayfaya Git
s. şen 08/06/17, 09:39
anne ve baba olarak ikimizde çift vatandaşız (tr ve bg) 2 yaşında oğlumuz var bulgaristanda evraklarını egn çıkması için teslim ettik. egn çıktığı zaman pasaport ve kimlik için oğlumuzuda alıp oraya gideceğiz. ama nasıl gitmemiz gerektiğini bilemedik. türk pasaportu çıkartıp vize mi almak gerekiyor, birde pasavan diye birşey olduğunu duyduk ama onunda sadece gidiş olduğunu söylediler. bulgarıstana gidip 1 hafta içinde pasaport başvurusu yapıp geri türkiyeye dönmemiz gerekiyor. ilk pasaportta 1 ayda çıkıyor dediler. nasıl bir yol izlememiz gerekiyor yardımcı olabilir misiniz.
Bizi Arayın