Liçna Karta

Yurt dışında yaşamakta olan her Bulgar vatandaşının Bulgaristan Cumhuriyeti kimlik kartı çıkarttırmak amacıyla konsolosluk ya da diplomatik temsilcilere başvurma hakkına sahiptir. 

Başvurunun, başvuru sahibi tarafından şahsen yapılması gerekmektedir. Konsolosluğun yetkili görevlisi tarafından başvuru sahibinin dijital cihaz ile imzası alınmaktadır.

Süreç

Konsolosluktaki görevli kişi tarafından kabul edilen başvurunun sonuçlanma süresi, başvuru sahibine takip belgesi ile birlikte bildirilmektedir.

Kimlik belgesinin çıkarttırılmasına engel olabilecek, başvuru evrakları arasındaki herhangi bir tutarsızlık ya da yetersizlik, temin edilmek üzere 7 iş günü içerisinde başvuru sahibine bildirilmektedir.

Bildirilen yetersizlik, bir ay içerisinde temin edilmediği taktirde başvuru süreci iptal ediliyor.

Resim Kriteri

Dijital altyapısı olan temsilciliklerde başvuru sahibinin başvuru belgeleri, imzası ve yüzü dışında kişinin daha önceden çektirdiği fotoğrafını da başvuru sırasında sunması gerekmektedir. 

Liçna Karta için Başvurunun Gönderilmesi

Bu şekilde gerçekleştirilen bir Liçna Kartı başvurusu, başvuruyu alan temsilci tarafından MVR'ye iletilir.

Sonuçlanan Liçna Kart'ın teslim Alınması

Liçna Kartı, İç İşleri Bakanlığı tarafından onaylandıktan sonra diplomatik ya da konsolosluk temsilcisi tarafından başvuru sahibine 7 iş günü içerisinde bildirilir.

Yükleniyor...
Bizi Arayın